Puszcza Niepołomice wreszcie poczuła się dobrze na swoim stadionie

Puszcza Niepołomice pokonała Odrę Opole 3:0
Puszcza Niepołomice pokonała Odrę Opole 3:0 Anna Kaczmarz
Puszcza Niepołomice w szóstym meczu na własnym boisku w tych rozgrywkach odniosła wreszcie pierwsze zwycięstwo.

Puszcza do tej pory bardzo zawodziła. Niepołomiczanie wygrali tylko dwa spotkania w bieżących rozgrywkach, ani jednego u siebie. Teraz wykorzystali jednak swoje szanse.

W 18 min gospodarze przeżyli chwilę radości. Rutynowany Rafał Boguski, który przed tym sezonem wzmocnił niepołomicki zespół, przenosząc się do niego z Wisły Kraków, wpisał się na listę strzelców uderzając z kilku metrów po ziemi. To pierwszy jego gol dla nowych barw.

Co ciekawe mogła to być bramka wyrównująca, bo w 7 min Konrad Nowak po kontrataku był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Grzegorz Kobylak odbił ten strzał.

To nie były jedyne dobre wieści dla gospodarzy w tym meczu. W doliczonym czasie gry I połowy był ciąg dalszy - Erik Cikos dograł na 5 metr, a Grzegorz Aftyka dołożył nogę do piłki i było 2:0.

Po przerwie przyjezdnych dobił Konrad Stępień (dogrywał Bartosz Włodarczyk) i mecz się praktycznie skończył. Efektowne zwycięstwo miejscowych stało się faktem.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Boguski 17, 2:0 Aftyka 45+1, 3:0 Stępień 58.

Puszcza: Kobylak - Wojcinowicz, Dytiatjew, Mroziński - Aftyka (90 + 1 Dziadosz), Stępień (90 + 2 Domagała), Serafin, Cikos (90 + 1 Cichoń) - Boguski (87 Górski), Thiakane, Włodarczyk (87 Pięczek).

Odra: Kuchta - Mikinić, Kamiński, Żemło, Maćkowiak (69 Petrak) - Nowak, Pawlik (60 Wróbel), Niziołek, Marzec (60 Żak), Janus (69 Spychała) - Piech (60 Czapliński).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Serafin - Pawlik, Czapliński. Widzów: 523.