Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to jedna z głównych imprez sezonu letniego w Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce. Co roku przyciąga ona zainteresowanych z całej Polski, a nawet z zagranicy. Część z nich próbuje własnych sił w tym wyzwaniu, a pozostali czerpią emocje z kibicowania. Tegoroczną edycję poprowadzi znany wszystkim na Podhalu Kabaret Śleboda, dlatego dobra atmosfera i wyśmienity humor gwarantowane!
Mistrzostwa mają już swoją historię, dlatego nic dziwnego, że zapisało się w niej wiele osób. Wieloletnim mistrzem był Stanisław Budzeń z Boczek pod Łowiczem, jednak kilka lat temu i on został pokonany. Aktualnie w zawodach startują również jego synowie, którzy już zaczynają prześcigać swojego ojca. Wśród zawodników czołówki niezmiennie przewijają się też Grzegorz Futro z Rabki, Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej i Robert Kaleta z Zakopanego.
W zawodach może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 14. rok życia. Zapisy odbywają się w dniu mistrzostw, dlatego wystarczy pojawić się w Rabkolandzie wcześniej i zgłosić swoje uczestnictwo. Konkurować może jednak maksymalnie 40 osób, dlatego lepiej nie zwlekać z zapisem na ostatnią chwilę.
Reguły mistrzostw są bardzo proste. Każdy uczestnik ma dokładnie minutę, w ciągu której jego zadaniem jest wydojenie jak największej ilości mleka. Po upłynięciu czasu krowi doktor zabiera wydojone mleko i przelewa je do menzurki, a wynik jest zapisywany. Na podium staje trzech najlepszych dojarzy, którzy poza tytułami otrzymują nagrody pieniężne, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnione zostają również osoby plasujące się na miejscach 4-10, które także otrzymują nagrody rzeczowe.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
