"Radni z Komisji Kształtowania Środowiska RMK zwiedzili inwestycję Park Zakrzówek" - poinformowała w środę, 16 listopada, Rada Miasta Krakowa na swoim profilu na Facebooku.
Jak możemy zobaczyć na zdjęciach, park wraz z małą architekturą jest już praktycznie gotowy. Gotowe są alejki, ogrodzenie zbiorników, punkty widokowe, ławki i kosze na śmieci. W parku ma zostać wygospodarowane również miejsce na food trucki. Widać też dwa ważniejsze budynki, czyli główny przy kąpielisku i Centrum Sportów Wodnych. W obydwu budynkach trwają prace wykończeniowe. W budynku głównym znajdą się przebieralnie, toalety zasilane deszczówką, stanowisko obsługi kąpieliska, a na piętrze kawiarnia. W Centrum Sportów Wodnych będzie kawiarnia z widokiem na zbiornik wodny. Czy wypożyczalnia sprzętu się tu znajdzie, czas pokaże, ale na pewno nie braknie toalet.
W spotkaniu na Zakrzówku uczestniczył m.in. radny Łukasz Maślona, który nie omieszkał skierować pod adresem inwestycji kilku gorzkich słów.
- Mój odbiór tej inwestycji się nie zmienił. Kilkadziesiąt milionów żeby stworzyć jedno kąpielisko to nadal dla mnie przesada, wszak w tej cenie można było urządzić przynajmniej jeszcze dwa kąpieliska w różnych stronach Krakowa. Nadal twierdzę, że miejsce do kąpieli na dużym akwenie z dala od skał to było rozsądne rozwiązanie i dawało szansę na oszczędności. Obecnie, aby utrzymać się w kosztach, projekt być może będzie lekko odchudzony, ale to jedynie kosmetyka - pisze radny.
Dalej radny wymienia rażące jego zdaniem uchybienia:
- Nie będzie też windy dla niepełnosprawnych, a trzy mniejsze platformy wzdłuż schodów, przez co moim zdaniem podróż osoby z niepełnosprawnościami będzie trwała przynajmniej kilkanaście minut w jedną stronę. Nie będzie toalet i natrysków przy basenach, a tych w budynku wejściowym będzie za mało - pisze Maślona.
Gdy w ZZM pytamy o windę, uzyskujemy potwierdzenie słów radnego, że na Zakrzówku są trzy podnośniki dla niepełnosprawnych prowadzące na poziom kąpieliska i basenów. ZZM informuje ponadto, że są one już zamontowane i odebrane przez UDT. Odnośnie drugiej kwestii Aleksandra Mikolaszek tłumaczy, że w wykańczanym obecnie budynku wejściowym na baseny znajduje się węzeł sanitarny z toaletami i natryskami. Co do montażu urządzeń na pomostach i przy basenach tłumaczy, że "plan miejscowy nie dopuszcza możliwości lokalizacji żadnych budynków bliżej samych pomostów i basenów, nie ma też na to fizycznie miejsca".
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Te krakowskie licea uczą najefektywniej. Oto ranking szkół sukcesu
- Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Dantejskie sceny pod nowym sklepem w Krakowie. Okolica Bonarki sparaliżowana
- Wielka awantura o nowe stoiska dla kwiaciarek na Rynku Głównym. Oceńcie je sami
- Historyczna chwila. Tunel na zakopiance wreszcie otwarty dla kierowców!
Czy opłaca się jeździć elektrykiem?
