https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radosław Majewski na testach medycznych w Lechu Poznań

Maciej Lehmann
22.03.2013 warszawa stadion narodowy - narodowe centrum sportu - mecz eliminacyjny mistrzostw swiata w brazylii pomiedzy reprezentacja polska a ukraina - mecz pilka boisko stadion bramka murawa trybuny kibice polska ukraina poland ukraine soccer spotkanie kadra reprezentacja nz - radoslaw majewski fot bartek syta
22.03.2013 warszawa stadion narodowy - narodowe centrum sportu - mecz eliminacyjny mistrzostw swiata w brazylii pomiedzy reprezentacja polska a ukraina - mecz pilka boisko stadion bramka murawa trybuny kibice polska ukraina poland ukraine soccer spotkanie kadra reprezentacja nz - radoslaw majewski fot bartek syta Bartek Syta Barteksyta.Pl
Radosław Majewski jest bliski podpisania trzyletniego kontraktu z Lechem Poznań. Wszystkie szczegóły zostały już uzgodnione. 29-letni pomocnik musi tylko zaliczyć testy medyczne, co wydaje się formalnością.

Były reprezentant Polski miał za sobą udany sezon w lidze greckiej, dokąd trafił z Nottingham Forrest. Zimą Majewski przyznał, że wyjechał do Grecji, by odbudować formę psychiczną i fizyczną. To mu się to udało. Zagrał w 29 meczach Veiry, zdobył dwie bramki i zanotował cztery asysty.

Majewskiego, którego znamy z występów m.in. w Groclinie Dyskobolii Grodzisk i Polonii Warszawa, co prawda obowiązywał jeszcze roczny kontrakt z Veirą, ale w ubiegłym tygodniu za porozumieniem stron został on rozwiązany i nic już nie stało na przeszkodzie, by sfinalizować umowę z Lechem Poznań.

Kolejorz zaproponował pomocnikowi trzyletni kontrakt. We wtorek przejdzie jeszcze testy medyczne i po nich oficjalnie stanie się zawodnikiem "Poznańskiej Lokomotywy". Majewski wraca do ekstraklasy po 7 latach. W Lechu będzie następcą Karola Linettego. Niewykluczone, że poznański klub straci też latem Darko Jevtica, więc ofensywny piłkarz jest mu bardzo potrzebny.

- Potrafi dobrze grać na małej przestrzeni, prezentuje spokój i dojrzałość w grze. Ma wiele zalet, które wzmocnią rywalizację w linii pomocy i mogą wpłynąć pozytywnie na nasze wyniki. Bardzo ważne w przypadku Radosława Majewskiego jest też doświadczenie, zwłaszcza z gry w lidze angielskiej i to na pewno zaprocentuje w jego grze dla naszego klubu - mówi prezes Kolejorza Karol Klimczak.

Majewski będzie trzecim letnim wzmocnieniem Lecha Poznań. Wcześniej na Bułgarska trafili słowacki bramkarz Matus Putnocky i duński obrońca Lasse Nielsen.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kibic
Za porozumieniem stron się rozstał z tym klubem. Klub był na trzecim miejscu od końca w lidze greckiej. Jeśli rekomendacją jest to że grał w lidze angielskiej to Rasiak jest wolny, Kowalczyk także.
K
Kibic z Łazarza
Odnoszę wrażenie że ostatnio te testy są pod kontem, czy jest coś do leczenia. Nie pamiętam kiedy zdrowego zawodnika kupili.

Wybrane dla Ciebie

Szokujące wyznanie żony piłkarza Cracovii. "Był nikim, znienawidzony przez kibiców"

Szokujące wyznanie żony piłkarza Cracovii. "Był nikim, znienawidzony przez kibiców"

Większe bezpieczeństwo cyfrowe klientów. TAURON wdraża blockchain

Większe bezpieczeństwo cyfrowe klientów. TAURON wdraża blockchain

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska