Poznanianka i jej młodsza koleżanka z kortu wygrały w dwóch setach z Lucie Hradecką i Laurą Siegemund. Spotkanie było niezwykle zacięte, ponieważ obie jego odsłony musiała rozstrzygać tie-breaki. W nich więcej zimnej krwi zachowały Linette i Pera, które wygrały tak w pierwszym, jak i drugim 7:5.
W ćwierćfinale rywalkami Świątek i Mattek-Sands będą zwyciężczynie meczu Andreja Klepac/ Darija Jurak - Latisha Chan/ Hao-Ching Chan. Linette i Pera zmierzą się z Anastazją Pawluczenkową i Eleną Rybakiną lub Nicole Melichar i Demi Schuurs.
W sobotę Linette miała szansę awansować również, tak jak Iga Świątek, do 1/8 finału gry pojedynczej. Przegrała jednak 6:3, 0:6, 1:6 z Tunezyjką Ons Jabeur.
Adam Romer: Debel jest naprawdę fantastycznym uzupełnieniem dla Igi Świątek. Może potrenować w warunkach meczowych i uczyć się od Mattek-Sands
