FLESZ - W jaki sposób wybierzemy prezydenta?

W tym miesiącu mija 50 lat od śmierci wybitnego filozofa z Krakowa, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, po wojnie toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Jagiellońskiego. W podróż do tematów obecnych w twórczości fotograficznej Romana Ingardena zaprasza krakowski Mocak.
Muzeum sztuki współczesnej przygotowało na tę rocznicę 150 fotografii powstałych w latach 1942–1970 i wybranych spośród pięciu tysięcy zdjęć znajdujących się w archiwalnych zbiorach. Monograficzna wystawa obejmuje autoportrety i portrety, przyrodę, architekturę i martwe natury. Zdaniem twórców wystawy ma odsłaniać jego twarz - nieznaną i pełną wdzięku.
Ekspozycja jest częścią projektu, w ramach którego Mocak pokazuje wybitnych poetów, prozaików i myślicieli w innych rolach twórczych - jako malarzy, rysowników, twórców kolaży czy fotografów. Dotychczas odbyły się wystawy między innymi Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Joachima Ringelnatza, Leona Chwistka i Herty Müller. Każdej ekspozycji towarzyszy obszerna publikacja analizująca i porównująca różne dziedziny twórczości.