Oto najbardziej zanieczyszczone polskie miasta

Zrealizowany w 1968 roku film "Dziecko Rosemary" rozsławił na całym świecie nazwiska dwóch Polaków - reżysera Romana Polańskiego i kompozytora Krzysztofa Komedy. Niestety: niedługo potem rozegrały się dwie tragedie - banda Charliego Mansona zamordowała żonę tego pierwszego Sharon Stone, a ten drugi - zginął w wypadku. To sprawiło, iż uznano, że nad "Dzieckiem Rosemary" wisi klątwa - wszak film opowiadał o czcicielach Szatana, którzy chcą sprowadzić na świat Antychrysta.
„Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego jest dla artystek i artystów Teatru Barakah pretekstem do zgłębienia mechanizmów manipulacji, wykorzystywanych w celu kontrolowania jednostek.
„Rosemary” to sztuka o małżeństwie w kryzysie, które przeprowadza się do nowego apartamentu na luksusowym osiedlu. On jest pisarzem-nieudacznikiem, znanym z jednego tytułu, ona – profesorką literatury, żyjącą w cieniu męża. „Wybawicielami” naszych bohaterów okazują się nowi sąsiedzi, mieszkańcy Lux Moderna, przepełnieni chęcią pomocy. Po czasie jednak przychodzi pora na spłatę długu.
"Reżyser spektaklu Michał Nowicki pyta o to, czym lub kim jest współcześnie Szatan? W jaki sposób dochodzi do manipulacji i zniewolenia? Dlaczego kobieta sama nie może decydować o sobie i swoim ciele? Czy funkcjonuje w społeczeństwie jako „własność publiczna”?" - zapowiada Teatr Barakah.
W spektaklu występują: Michał Badeński, Monika Kufel, Kacper Kujawa, Sebastian Oberc i Aniela Płudowska. Scenariusz napisał Grzegorz Like. Autorami muzyki są Piotr Korzeniak, Paweł Stus, choreografii - Martyna Dyląg, a kostiumów - Monika Kufel. Spektakl jest dozwolony dla widzów od 16. roku życia.
- Co pasażerowie komunikacji miejskiej robią źle? Przegląd najgorszych zachowań
- Fryzury dla kobiet po 40. i 50. Zobacz, jak się czesać, aby odjąć sobie lat!
- Oto najbardziej luksusowe ulice Krakowa. Tutaj mieszkania kosztują krocie!
- TOP 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Krakowie, przyjeżdżając tu na studia!