MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju ma nową dyrektor. Iwona Wachna ponad 10 lat pracuje w muszyńskim urzędzie

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar gratuluje nominacji Iwonie Wachnie
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar gratuluje nominacji Iwonie Wachnie MUW w Krakowie
Iwona Wachna, dotychczasowa kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, została powołana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji do pełnienia obowiązków dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Krynicy-Zdroju. Nominację wręczył jej wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Iwona Wachna w środę, 24 kwietnia, otrzymała z rąk Krzysztofa Jana Klęczara powołanie do pełnienia obowiązków dyrektor SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny.

- Pani Iwona Wachna to kompetentna osoba, która znalazła się teraz we właściwym czasie na właściwym miejscu. Jestem przekonany, że jej doświadczenie, zaangażowanie i profesjonalizm będą miały znaczący wkład w rozwój Sanatorium – podkreślił podczas nominacji wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. - Wszystkim nam zależy na tym, aby takie miejsca jak to świadczyły usługi na wysokim poziomie i dobrze służyły pacjentom.

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny działa nieprzerwanie od 1949 roku. Specjalizuje się w leczeniu chorób układu trawienia, reumatologicznych, nerek i dróg moczowych, górnych dróg oddechowych, cukrzycy. Ma jeden z największych w Krynicy-Zdroju Dział Usprawniania Leczniczego, m.in.: kinezyterapię, terapię polem magnetycznym, elektroterapię, światłolecznictwo, balneoterapię czy krioterapię. Od 2017 roku stanowisko dyrektora sanatorium, po wygranym konkursie, piastuje Patryk Wicher, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Nowego Sącza. Od kilku lat przebywa jednak na urlopie bezpłatnym. Zdecydował się na takie rozwiązanie, by w pełni poświęcić się pracy parlamentarzysty.

Ostatnio p.o. dyrektora sanatorium należącego do Skarbu Państwa była dr Sabina Ostrowska. Jej następczyni posiada długoletnie doświadczenie w pracy w samorządzie. Od 2010 roku zatrudniona jest w Urzędzie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, gdzie pracuje na stanowisku kierownika Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. Jednocześnie jest pełnomocnikiem Informacji Niejawnych, a także pełni funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Spółki z o. o. Zapopradzie w Muszynie oraz współpracuję z Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP. Iwona Wachna skończyła studia prawnicze, ponadto podyplomowe studia z zakresu zamówień publicznych oraz studia MBA.

Pustynia Błędowska, czyli największa atrakcja turystyczna w powiecie olkuskim

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska