Sandecja wygrywa ze Stalą Mielec. Piotr Świerczewski i Marcin Jałocha odmienili zespół z Nowego Sącza

Maciej Korzym był jednym z bohaterów meczu Sandecji ze Stalą Mielec Sandecja.pl
Udany debiut zanotował trenerski duet Piotr Świerczewski, Marcin Jałocha na na ławce Sandecji. Piłkarze z Nowego Sącza przerwali swoją passę i po pięciu meczach, w których nie udało się im się wygrać, wreszcie zgarnęli komplet punktów. Stal natomiast rozczarowała, szczególnie w pierwszej połowie.

Początek meczu był dość wyrównany, choć to Sandecja dłużej utrzymywała się przy piłce. Choć sytuacji podbramkowych było mało, to w 23. min Maciej Korzym wykorzystał fakt, że Mateusz Bodzioch lekko kopnął go w polu karnym i przewrócił się. Faul był ewidentny i sędzia wskazał na jedenasty metr, a po chwili pewnym strzałem do siatki popisał się Michal Piter-Bućko.

Dziesięć minut później było już 2:0, bo sprytem wykazał się w polu karnym Korzym, który uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Chmiela. Strzał może nie był mocny, ale bardzo precyzyjny i piłka przy samym słupku wpadła do siatki.

Dopiero drugi stracony gol sprawił, że faworyt zaczął grać nieco lepiej. W 43. min Stal przeprowadziła bardzo składną akcję, w której w końcowej fazie Mateusz Mak wystawił piłkę Bartoszowi Nowakowi, a ten mocnym strzałem przy słupku uzyskał kontaktową bramkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy fatalny błąd popełnił bramkarz Sandecji Daniel Bielica, który nie wyłapał prostego dośrodkowania. Piłka spadła na głowę Mateusza Maka, ale ten nieco zaskoczony uderzył w kozioł i dość szczęśliwie dla gospodarzy, po poprzeczce futbolówka opuściła boisko.

W drugiej połowie początkowo mieliśmy wyrównane spotkanie, a im bliżej było końca, tym rósł napór Stali. Bardzo dobre okazje na gole mieli Michał Żyro i Andreja Prokić. Świetnie jednak w tych sytuacjach spisał się w bramce Sandecji Daniel Bielica. Szczególnie obrona strzału Prokicia była najwyższej próby.

Do końca Stal atakowała, szukała wyrównania, ale gospodarze bronili się dobrze i ofiarnie. Ostatecznie „dowieźli” do końcowego gwizdka korzystny wynik.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Piter-Bućko 24 karny, 2:0 Korzym 34, 2:1 Nowak 43.
Sandecja: Bielica - Basta, Szufryn, Piter-Bućko, Flis - Chmiel (74 Danek), Kasprzak (57 Walski), Kanach, Kun - Klichowicz (63 Ogorzały), Korzym.
Stal: Wrąbel - Stasik, Mateusz Żyro, Bodzioch (46 Bielak), Getinger - Mak (69 Prokić), Tomasiewicz (79 Dadok), Urbańczyk, Nowak, Domański - Michał Żyro.
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Flis, Danek, Bielica - Bodzioch, Domański.