Siatkówka. SMS Sparta AGH Kraków mistrzem Małopolski juniorów młodszych [ZDJĘCIA]

SMS Sparta AGH Kraków - 1. miejsce
SMS Sparta AGH Kraków - 1. miejsce Sparta AGH Kraków
Drużyna siatkarzy SMS Sparty AGH Kraków zdobyła mistrzostwo Małopolski juniorów młodszych. W decydującym meczu turnieju finałowego, którego była organizatorem (11-13.02.2022), pokonała Kęczanina Kęty. Te dwie drużyny oraz 3. Dunajec Nowy Sącz awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Sparta w zawodach rozgrywanych w hali na os. Teatralnym w Krakowie w fazie grupowej pokonała po 3:0 MKS Andrychów i Hutnika-Wandę Kraków. W półfinale w takich samych rozmiarach wygrała z Dunajcem Nowy Sącz. Mecz decydujący o złotym medalu, z Kęczaninem, też rozstrzygnęła na swoją korzyść bez straty seta - 3:0. Dla nowohuckiego klubu to kolejny sukces na małopolskiej arenie, tydzień wcześniej mistrzami województwa został zespół juniorów.

Trzy najlepsze drużyny awansowały do turniejów ćwierćfinałowych. Sparta będzie organizatorem jednego z nich (10-13 marca). Więcej informacji o grupach 1/4 finału MP - TUTAJ.