https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siedem powodów, dla których warto korzystać z centralnej ciepłej wody

.
Ciepła woda użytkowa to gwarancja bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do podgrzania wody znajdują się poza mieszkaniem. Eliminuje to zagrożenia związane z zatruciem tlenkiem węgla, które spowodowane są niedrożną wentylacyją lub niesprawnym piecykiem.

WŁAŚCIWA I STAŁA TEMPERATURA WODY
Dobrze wyregulowany system zapewnia stałą temperaturę wody, a dodatkowe wyposażenie układu w wyłączniki czasowe powoduje, że cyrkulacja pracuje tylko w zadanym czasie.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ SYSTEMU
Centralna ciepła woda przygotowywana w wymiennikowni umożliwia bezproblemowe, jednoczesne korzystanie z kąpieli przez wielu użytkowników. Odpowiednio dobrana moc wymiennika zapewnia, że przy maksymalnym odbiorze ciepłej wody wszyscy mieszkańcy otrzymają ją zawsze o wymaganych parametrach i w wystarczającej ilości.

KOMFORT UŻYTKOWANIA
Ciepła woda o stałej temperaturze dostarczana jest poprzez instalację wewnętrzną bezpośrednio do łazienki i kuchni. Znikną uciążliwości związane z corocznymi przeglądami piecyków i kanałów spalinowych.

Konkurencyjne I STABILNE CENY
Podgrzewanie wody ciepłem sieciowym jest najkorzystniejszym rozwiązaniem finansowym. Koszty jej przygotowania są porównywalne do kosztów, jakie ponosimy, podgrzewając wodę w indywidualnych piecykach gazowych. Warto przy tym pamiętać, że korzystając z usługi MPEC, nie ponosimy kosztów związanych z serwisem oraz ewentualną wymianą piecyka.

SPRAWNOŚĆ I DOSTĘPNOŚĆ SŁUŻB SERWISOWYCH
Pogotowie techniczne MPEC jest w dyspozycji przez całą dobę. Wystarczy wybrać numer telefonu 993 lub 12 644 18 72 i poinformować o zdarzeniu dyspozytora, aby po okresie niezbędnym na przyjazd służb technicznych zjawili się serwisanci MPEC . Pogotowie techniczne usuwa wszelkie awarie leżące po stronie dostawcy ciepła oraz świadczy odpłatne usługi polegające na naprawach instalacji wewnętrznych.

PEWNOŚĆ DOSTAW I NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMU
Gwarancję nieprzerwanych dostaw zapewnia ciągła praca źródeł ciepła oraz promienisto-pierścieniowa budowa sieci ciepłowniczej, umożliwiająca, w przypadku konieczności przeprowadzenia prac remontowo-konserwacyjnych sieci, zmianę kierunku zasilania.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ja wolałbym nigdy nie doczekać centralnej ciepłej wody. Ma wiele wad. Nie tylko, że wychodzi drożej niż podgrzanie za pomocą Junkersa (mam dobry piecyk marki Junkers, nie zużywa dużo gazu), to jeszcze są różne wady. Często jest zbyt gorąca (grozi to poparzeniem) i o nierównej temperaturze (albo letnia, albo wrzątek). Także montaż instalacji cwu. w budynku, który jej dotychczas nie miał powoduje zniszczenie budynku, gdyż konieczne jest kucie ścian i stropów pod montaż instalacji (całe piony). Po trzecie, węzeł cieplny (w piwnicy) musi pracować przez cały rok, przez co nawet w największe upały - lipiec, czerwiec i sierpień - emituje ciepło, nagrzewając piwnice, i w ogóle cały budynek a także są preteksty do tego, by sezon grzewczy trwał w nieskończoność, chociaż nawet bez cwu. ogrzewanie działa o wiele dłużej niż powinno (maj to horror, gdyż na siłę pompują ciepło do kaloryferów). Przestali grzać dopiero dziś (21. maja).
J
Jam
Chcieli wejść z ciepłą wodą na Kurdwanów pod warunkiem że mieszkańcy sami zrobią sobie infrastrukturę za własną kasę a oni tylko ciepło puszczą. W efekcie usłyszałem że przez 10 lub 7 lat będę płacił niemałą kasę miesięcznie na instalację, a po tym czasie doprowadzą do mnie ciepłą wodę.
Nikt nie mówi o tym że w domu gaz pozostać i tak musi bo zostają kuchenki gazowe (chyba że ktoś ma na prąd). Oznacza to mniejsze zużycie gazu i przejście na wyższą taryfę. Jak się to wszystko podliczy to okazuje się że zaczyna się sporo do interesu mpecu dokładać...
D
Daniel
Wiecie ile MPEC podłączył domów w zeszłym roku do sieci???
Jest to oszołamiająca liczba 1 dom słownie JEDEN. Aha i jest to informacja nieoficjalna ponieważ DANE O ILOŚCI PODŁĄCZEŃ SĄ PILNIE STRZEŻONYMI INFORMACJAMI (sic!) no ale jak się tu chwalić o tym że przez rok potrafili podłączyć jeden dom.
Za to od 2008 do 2012 podłączyli 121 kamienic również porażająca liczba.
Gratulacje dla speców z MPECu gdyby nie bloki na osiedlach to chyba nikt w Krk nie byłby podłaczony do sieci w jak macie takie tempo.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska