Skoki narciarskie. MŚ w Oslo: brązowy medal Małysza. Stoch szósty

(łm)
Adam Małysz zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w skokach narciarskich na średnim obiekcie w Oslo. Kamil Stoch zajął szóste miejsce.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po raz kolejny nie zawiodłem - powiedział Adam Małysz na antenie Telewizji Polskiej.

Wylicytuj kombinezon Małysza. Pomóż Michałkowi z Babic

To pierwszy w karierze brązowy medal naszego najlepszego skoczka zdobyty na mistrzostwach globu. - Podium to podium. Walka była bardzo ciężka. Cieszę się, że wytrzymałem do końca. Ciesze się, że cały czas jestem w topowej formie - dodał.

Małysz tak ocenił swój występ: - Całkiem niezłe skoki. Pierwsza seria bardzo trudno bo z niskiego rozbiegu, końcówka zaczęła mi podwiewać narty. Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny raz nie zawiodłem. Na pewno nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - dzielił się wrażeniami.

Jak do tej pory "Orzeł" z Wisły zdobył 10 krążków. Z tego sześć w czempionacie globy. Małysz to także czterokrotny medalista olimpijski.

Zawody w Oslo wygrał wygrał Austriak Thomas Morgenstern (101,5 i 107 m ). Drugi był jego rodak Andreas Kofler.

Piotr Żyła skończył turniej na dziewiętnastym miejscu.

Już w marcu Adam Małysz zakończy karierę?