https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skomielna Biała. Teatr wrócił z Jabłonki z tarczą

Katarzyna Hołuj
Archiwum
Jury 6 Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich, które odbyły się w Jabłonce przyznało Amatorskiemu Zespołowi Teatralnemu im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej pierwsze miejsce.

Posiady Teatralne na Orawie, bo tak nazywa się ta impreza przyciągnęły w tym roku siedemnaście grup z dziewięciu powiatów województwa małopolskiego. Grupa ze Skomielnej Białej ze swoimi „Zrękowinami u Druzgały” zajęła I miejsce w kategorii: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych.
Oprócz wygranej zdobyli także nominację do udziału 34. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzie się w połowie lipca.

Posiady… są adresowane do młodzieżowych i dorosłych teatrów amatorskich z Małopolski, działających na wsiach albo w małych miastach.

ZOBACZ KONIECZNIE:

dziennikpolski24.pl

WIDEO:Magnes, Kultura Gazura, odc. 35

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska