„Słoniki” już za burtą Pucharu Polski

Piotr Pietras
Zespół Bruk-Betu Termaliki (pomarańczowe stroje) odpadł już z rywalizacji i Puchar Polski Grzegorz Golec
W meczu 1/16 finału Pucharu Polski zespół Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrał na wyjeździe z I-ligowymi Wigrami Suwałki 1:2 (0:1).

W ekipie „Słoników” w podstawowym składzie zadebiutowali bramkarz Krzysztof Baran oraz napastnik Dawid Nowak, który zdobył jedynego gola dla niecieczan. Ponadto na boisku zaprezentowali się także gracze z Niecieczy, którzy dotychczas grali niewiele lub w ogóle: Sebastian Ziajka, Przemysław Szarek, Pavol Stano i Jakub Wróbel.

Po w miarę wyrównanej pierwszej połowie wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy wyniku remisowym. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego miejscowi wyprowadzili jednak kontrę. Miłosz Kozak prospopadłym podaniem uruchomił Kuku, który wyszedł na czystą pozycję i pokonał bramkarza “Słoników”.

Początek drugiej odsłony należał do niecieczan, goście nie wypracowali sobie jednak klarownych sytuacji bramkowych. Z kolei zespoł Wigier nastawiony na grę z kontry w 70 min wyprowadził kolejny kontratak zakończony strzałem przez Łukasza Wrońskiego. Bramkarz Bruk-Betu Termaliki obronił to uderzenie, jednak wobec dobitki głową Kamila Zapolnika był już bezradny.

Po stracie drugiej bramki niecieczanie natychmiast ruszyli do odrabiania strat i już dwie munuty później, po dośrodkowaniu z lewej strony Nowak strzałem głową zdobył kontaktowego gola.
W końcówce przyjezdni niemal non stop byli w ataku. Groźny strzał Patrika Misaka obronił jednak Hieronim Zoch, natomiast w ostatnich minutach goście wykonywali serię rzutów rożnych, po żadnym z nich niecieczanie nie stanęli jednak przed szansą zdobycia wyrównującego gola i przegrywając w Suwałkach, pożegnali się z obecną edycją Pucharu Polski.

Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kuku 45, 2:0 Zapolnik 70, 2:1 Nowak 72.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Żółte kartki: Radecki, Augustyniak – Wróbel.

Wigry: Zoch – Karankiewicz, Cverna, Kozak, Jarzębowski – Radecki (67 Augustyniak), Adu, Wroński (84 Gąska), Kuku (67 Kądzior), Bartkowski – Zapolnik.

Bruk-Bet Termalica: Baran – Ziajka, Osyra, Stano, Szarek – Juhar (46 Misak), Babiarz (62 Stefanik), Kupczak, Wróbel (46 Gutkovskis) – Kędziora, Nowak.