Słynny neon od dziesiątek lat kojarzy się z Zakopanem. Podświetlany napis powstał z okazji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które odbywały się pod Giewontem w 1968 roku. Gdy w latach 70. go uruchomiono, świadczył on o nowoczesności miasta. Stał się wizytówką miasta, punktem orientacyjnym.
W latach 90. sam neon, brama wejściowa, punkty handlowe, jak i cały dworzec popadły w ruinę. Napis był zniszczony, nie świecił. Niektóre litery odpadły. Wszystko to wyglądało bardziej jak antyreklama miasta.
W 2014 roku, dzięki społecznej zbiórce datków, neon udało się odnowić i ponownie uruchomić. W 2021 roku znów napis zgasł. Jednak nie dlatego, że się popsuł.
- Neon jest w remoncie. W związku z rozpoczęciem budowy nowej bramy wejściowej dworca PKP, został zdemontowany. Zostanie on poddany renowacji i po zakończeniu inwestycji zainstalowany zostanie na nowej bramie – informował przed dwoma laty urząd miasta pod Giewontem.
Roboty na dworcu się toczyły, niedawno powstała nowa brama prowadząca na perony, a teraz wrócił także sam neon. Na razie instalacje jeszcze nie świecie. W pełnej krasie za pewnie będzie mogli ją zobaczyć, gdy zakończą się prace przy budowie nowego centrum komunikacyjnego. Centrum - dla transportu kołowego - powinno być oddane od użytku jeszcze w trakcie wakacji. Sama zaś stacja kolejowa, która również jest w przebudowie, ma znów przyjąć pociągi pod koniec 2023 roku.
Wyciąg narciarski w Tatrach znów działa. To widokowa przejaż...

- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]