DRUGA FALA: Przez restrykcje stracili środki do życia. Branża fitness umiera
W bieżącym sezonie grzewczym patrole przeprowadzą około 3000 kontroli. Zespół strażników miejskich i urzędników liczy 31 osób. Kontrolami zajmują się też jednak funkcjonariusze sprawdzający jak mieszkańcy usuwają odpady ze swoich posesji. Służby korzystają z monitora pyłu zawieszonego, kamery termowizyjnej oraz dronów.
W sezonie 2019/2020 przeprowadzono około 7000 kontroli, a tej zimy strażnicy będą skupiać swą uwagę na tych lokalizacjach, gdzie podejrzewają, że może dochodzić do nieprzestrzegania przepisów uchwały antysmogowej.
Sankcje. Co grozi za palenie węglem, śmieciami
W Krakowie nie można palić węglem. I śmieciami - to oczywiste. Wobec osób ignorujących przepisy uchwały antysmogowej będą wyciągane konsekwencje. Ujawnione wykroczenia będą kończyły się pouczeniem, mandatem karnym do 500 zł lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu (grzywna do 5 tys. zł).
Każdy ujawniony przypadek spalania paliw stałych będzie rozpatrywany indywidualnie, a decyzje o sankcjach strażnicy będą podejmować w oparciu o aspekty: socjalne, formalno-prawne, techniczne i inne.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
