To wszystko znajdziesz w Sklepie Emaus
Członkowie Nowosądeckiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pracują, by zarabiać na swoje utrzymanie. Zbierają używane meble, sprzęt elektroniczny, odzież i różne drobiazgi. Właściwie wszystko co ma jakąś wartość, choćby sentymentalną i może kogoś zainteresować.
W razie potrzeby meble czy inny sprzęt jest naprawiany lub odnawiany. W stolarni Brata Alberta pracują fachowcy, którzy niejednemu meblowi nadali nowy blask. Czasem w ich ręce trafiają zabytkowe meble, które wymagają specjalnego traktowania, dlatego ich cena po renowacji jest dość wysoka. Czasem to znane meblościanki, czy inne witryny, które po przemalowaniu i innych zabiegach zachwycają oryginalnością. Podobnie jest z drewnianymi krzesłami, które potrzebują nowego lakieru, czy obicia, by znów znaleźć nowego właściciela.
Odnowione w stolarni meble trafiają do Sklepu Emaus. Z zasady ich cena jest nieco niższa, niż w innych sklepach oferujących używany asortyment. Kiermasz w Domu Brata Alberta przy ul. Szwedzkiej 18 zajmuje trzy sale ekspozycyjne. Można tam znaleźć meble w tym stare szafy, toaletki, czy inne cuda. Do tego elektronika i AGD. Są stare walizki, kufry, zastawy stołowe i sztućce. Trafić można na prawdziwe perełki. Modne teraz kryształy z PRL-u, lampowe telewizory, czy radioodbiorniki.
Półki uginają się od przeróżnych bibelotów. Są figurki, przyciski do papieru, popielniczki i wazoniki. Do tego obrazy i rzeźby. I to nie tylko z Polski, czy Europy (Francji, Niemiec, Szwajcarii, Finlandii) ale też z Afryki i Ameryki Południowej. Na wieszakach czekają na nowych właścicieli wyprane i wyprasowane kurtki, płaszcze, bluzki, spodnie i inne części garderoby. Naleźć można też zabawki dla dzieci w różnym wieku oraz książki dla każdego.
Sklep Emaus jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-13 i 14-17, a w soboty w godz. 8-13.
Dom Brata Alberta w Nowym Sączu
Od 1999 roku przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu działa Nowosądeckie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Albert. To wspólnota ludzi doświadczonych przez los. Jedni byli bezrobotni, inni bezdomni. Wspólnie dali sobie drugą szansę na lepsze życie.
Towarzystwo przy ul. Szwedzkiej prowadzi schronisko i noclegownię dla bezdomnych. Trafiają tutaj osoby nie tylko z Nowego Sącza ale i ościennych miast i gmin Małopolski. Schronienie może znaleźć tam pięć kobiet, 45 mężczyzn. Jest też pięć miejsc noclegowych. Placówka posiada własną kuchnie oraz stołówkę, sanitariaty, pralnię, suszarnię, punkt wymiany odzieży, świetlicę, ambulatorium a nawet małą salę komputerową z dostępem do internetu.
- Fajfy w "Sanatorium miłości". Kuracjusze tańczyli w Hawanie w Krynicy Zdroju
- Dla takich widoków warto wstać skoro świt. Tatry widziane z Malnika
- To największa w Polsce mofeta! Unikatowa atrakcja turystyczna. Czekają ją zmiany
- Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach oficjalnie otwarte!
- Przyciągnie turystów i ozdobi Nowy Sącz. Ostateczna koncepcję odbudowy zamku
- Memy z Nowym Sączem w tle. Z czego najczęściej śmieją się internauci?
Stadion Sandecji Nowy Sącz w budowie? Sprawdziliśmy
