Szczęsny i Skorupski pokonani

W meczu 8. kolejki ligi włoskiej Roma pokonała Empoli 3:1. W bramce gospodarzy stał Wojciech Szczęsny, a gości – Łukasz Skorupski, wypożyczony właśnie z Romy.

W pierwszej połowie spotkania gra nie była zbyt ciekawa. Obie drużyny nie stwarzały sobie groźnych sytuacją. Okazje do uzyskania prowadzenia dla Romy miał Gervinho, ale Skorupski nie dał się zaskoczyć.

Losy meczy rozstrzygnęły się praktycznie między 56 a 69 minutą, kiedy to Skorupskiego pokonali kolejno Miralem Pjanić z rzutu wolnego, rozgrywający 500. mecz w barwach rzymskiego klubu Daniele De Rossi i z kilku metrów Mohamed Salah po wyłożeniu piłki przez Gervinho.

Szczęsnego z kolei pokonał w 75 minucie Marcel Buchel strzałem zza pola karnego.

Torino, z Kamilem Glikiem w składzie (dobry występ, żółta kartka) zremisowało u siebie z Milanem 1:1. Prowadzenie dla gości uzyskał w 63 minucie Carlos Bacca, wyrównał 10 minut później Daniele Baselli.

Materiał oryginalny: Szczęsny i Skorupski pokonani - Dziennik Polski