https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sześć medali krakowianki Klaudii Mleko w mistrzostwach świata i Europy

Jerzy Filipiuk
Archiwum Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego
Sporty walki. 13 medali to plon startu ekipy Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego w XXXIII mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym i VII mistrzostwach świata fudokan, które odbyły się w rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka.

Po raz kolejny wielką klasę potwierdziła Klaudia Mleko, która sięgnęła po aż sześć krążków. W rywalizacji młodzieżowców została m.in. mistrzynią świata w kumite indywidualnym i drużynowym oraz mistrzynią Europy w fukugo.

- Spisała się fantastycznie. Okazała się sensacją zawodów. Zdobycie sześciu medali jest wielkim wyczynem – chwali zawodniczkę KKKT wieloletni prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Włodzimierz Kwieciński.

- To mój największy sukces i w ogóle rok w karierze. Najbardziej jestem zadowolona z obrony tytułu w fukugo w mistrzostwach Europy i złotego medalu w najbardziej prestiżowej konkurencji – kumite indywidualnym – w mistrzostwach świata – zaznacza Klaudia.

Zawodniczka KKKT znalazła się w 6-osobowej reprezentacji Polski, która 26 listopada wystąpi w Open Goodwill Intercontinental Cup „Marcos Moron Sensei” w Limie.

W turnieju drużynowym kobiet będzie reprezentować Polskę wraz z Marią Deptą (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) i Justyną Marciniak (Lubelski KKT). Oprócz naszej drużyny wystąpią reprezentacje Peru, Ameryki Południowej i Ameryki Północnej (podobnie jak w kumite mężczyzn). W Peru odbędą się też XVIII Mistrzostwa Panamerykańskie.

- Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników, którzy w konfrontacji z najlepszymi karatekami świata pokazali dobre przygotowanie techniczne i ducha walki. Oprócz Klaudii wyróżnili się Sebastian Romaniak, zdobywając tytuł mistrza Europy w kata indywidualnym juniorów, i Magdalena Milenik, brązowa medalistka mistrzostw świata w kumite indywidualnym seniorek – mówi prezes, trener i zawodnik KKKT Rafał Wajda.

Szef krakowskiego klubu został wicemistrzem Europy seniorów w kata. - Nie byłem w pełni formy, gdyż od dwóch tygodni mam zapalenie krtani, ale jestem zadowolony ze swojego startu – podkreśla.

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wanda
Nie ma takiej zawodniczki w krakowskim klubie. Jest Mielnik - sieroty.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska