FLESZ - Wyjazd na ferie jednak możliwy?
PKP Polskie Linie Kolejowe od kilku lat prowadziły modernizację w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko inwestycji współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Inwestycja między Skawiną a Suchą Beskidzką to koszt 192 mln zł.
Na trasie Skawina – Sucha Beskidzka pojedziemy kilka minut krócej. Prędkość pociągów na niektórych odcinkach wyniesie nawet 100 km na godzinę. PLK podniosły poziom bezpieczeństwa na 58 przejazdach kolejowo-drogowych. Na skrzyżowaniach drogi z torami wymieniono nawierzchnię, urządzenia zabezpieczania i oświetlenie. Nowe oznakowanie i sygnalizatory będą jeszcze lepiej ostrzegały kierowców. Bezpieczniejsze będą podróże pociągami i przewóz ładunków
informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.
Pociągi pojadą nie tylko szybciej, ale i ciszej, zwiększy się komfort podróży. Dla podróżnych - mieszkańców Skawiny ważny jest fakt nie tylko wymiany torów, ale remontów, modernizacji peronów i przystanków. W ostatnich latach modernizacja była widoczna na całej linii kolejowej prowadzącej przez gminę Skawina. Od kilku lat trwały tu intensywne prace. Odnowiony został dworzec w Skawinie (tylko częściowo wykorzystywany jako miejsce dla podróżnych) oraz przystanki kolejowe i perony w mieście i okolicznych wioskach.
Wiceburmistrz Skawiny Witold Grabiec mówił nam kilka razy przy okazji prac prowadzonych na kolei o zabiegach gminy związanych z komunikacją zbiorową z uwzględnieniem pociągów.
Powstaje infrastruktura pozwalająca na dojazdy do stacji i przystanków oraz parkowanie samochodów. Zależy nam na usprawnieniu podróży naszych mieszkańców
- mówił wiceburmistrz.
Zwracał uwagę na istotne zmiany, bo obok istniejących przystanków kolejowych powstały też nowe na os. Jagielnia oraz w centrum Radziszowa. Te inwestycje były omawiane i przygotowywane przed laty. Samorządowców i mieszkańców ucieszyła ich realizacja, bo dzięki temu skomunikowane zostały mocno zurbanizowane rejony gminy.
Przedstawiciele PKP informując bardziej komfortowej jeździe apelują jednocześnie do kierowców o przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i zachowanie ostrożności podczas przekraczania torów.
Pociągi jada szybciej i ciszej. Każde skrzyżowanie kolejowo-drogowe pozwala na bezpieczny przejazd, ale niezbędna jest uwaga i rozsądek kierowców. Przed znakiem stop należy bezwzględnie się zatrzymać
- zaznacza Dorota Szalacha.
Przy każdym przejeździe jest żółta naklejka z informacjami, które ratują życie w niebezpiecznych sytuacjach. Tak PLK oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych. Naklejki mają trzy ważne numery: indywidualny numer przejazdu, który określa położenie; numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, do zgłoszeń nieprawidłowości i awarii na przejazdach.
Wielbłąd przechadza się po Jerzmanowicach, a z nim osioł ora...
Świąteczne iluminacje w gminach powiatu krakowskiego. Choink...
- Torty jak marzenie! Cudeńka spod Krakowa robią teściowa z synową
- Powiat krakowski. Dotacja z tarczy antykryzysowej na modernizację zabudowań dworskich
- W Krzeszowicach stanęły sztuczne płuca. Mieszkańcy obserwują, czym oddychają
- Rudno. Agaty w pełnym świetle. Poszukiwacz minerałów stworzył muzeum
- Budowa ostatniego odcinka obwodnicy Skawiny potrwa o kilka miesięcy dłużej
- Skawina. Tysiące nielegalnych papierosów. Policjanci ukrócili "lewy" biznes tytoniowy
