FLESZ - Powrót do nauczania stacjonarnego

Dzięki modelowi przystępnych cenowo mieszkań, Wiedeń od lat znajduje się na szczycie rankingów miast o najwyższym standardzie życia. Otwarta od 11 lutego do 29 maja w dawnym Hotelu Cracovia ekspozycja, ilustruje wybitne osiągnięcia wiedeńskiego budownictwa mieszkaniowego rozpatrywane są w kontekście przemian społecznych, zmieniających się potrzeb w zakresie mieszkań, urbanistyki, postępu technologicznego w budownictwie oraz architektury.
Na przełomie XIX i XX wieku ogromnym problemem Wiednia był niedobór mieszkań na rynku. Po I Wojnie Światowej socjaldemokratyczny samorząd miasta rozpoczął plan poprawy sytuacji mieszkaniowej. Pomimo zmian politycznych, ciągłość polityki mieszkalnictwa socjalnego została zachowana i dziś prezentowana jest na całym świecie jako historia sukcesu.
Zakres wystawy obejmuje okres od czasu budowy pierwszego budynku komunalnego w Wiedniu – Metzleinstalerhof, prezentując kolejne zróżnicowane aspekty budownictwa mieszkaniowego w XX wieku, kończąc na współczesnej strategii budowy mieszkań komunalnych, mieszkań SMART oraz „Nowych Mieszkań Socjalnych”. Rezultatem tego, przeszło 50 procent mieszkańców stolicy Austrii mieszka w mieszkaniach dotowanych.
Korzyści płynące z wiedeńskiego modelu przystępnych cenowo mieszkań przyczyniają się do tego, że Wiedeń niezmiennie plasuje się na szczycie rankingów miast charakteryzujących się najwyższą jakością życia na świecie. Wiedeński ratusz jest przekonany, że lepiej jest proaktywnie wydawać pieniądze na przystępne cenowo mieszkania, niż reaktywnie wydawać pieniądze na zwalczanie przejawów skrajnych nierówności społecznych.
Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających we wtorki, piątki, soboty i niedziele w godzinach 10:00 – 17:00. Wstęp jest bezpłatny.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym