FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
Nowe przepisy wymusiły przede wszystkim zmiany w koordynacji pracy egzaminatorów. Od tego roku mogą oni przeprowadzać nie więcej niż 9 egzaminów praktycznych dziennie, co oznacza m.in. że będą się one rozpoczynać o wyznaczonej z góry godzinie.
- Przez dwa dni testowaliśmy takie rozwiązanie w praktyce - mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. - Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zdający nie powinni więc odczuć zmian podczas samego egzaminu, ale nie można wykluczyć, że czas oczekiwania na niego może się nieco wydłużyć. W tej chwili wynosi on około tygodnia.
Utrzymane zostały rozwiązania, które próbnie wprowadzono w ub. roku, a sprawdziły się. I tak - od marca do października – w co drugi poniedziałek egzaminy będą przeprowadzane dłużej, bo od godz. 10 do 18. Ośrodek będzie także otwarty w jedną sobotę w miesiącu. Z reguły będzie to druga sobota miesiąca, z wyjątkiem kwietnia i czerwca, kiedy to pracującą będzie sobota trzecia.
Nadal będzie można, w trzy niepracujące soboty, wynajmować plac manewrowy ośrodka, aby przećwiczyć niektóre zadania i "oswoić się" z tym miejscem.
- Cały czas jest też możliwość korzystania z indywidualnych, darmowych porad w naszej pracowni psychologicznej. To propozycja dla tych, którzy mają kłopot z opanowaniem stresu na egzaminie - mówi dyrektor Gurgul.
Na placu manewrowym ośrodka wprowadzono korekty, umożliwiające przeprowadzanie na nim egzaminów, uprawniających do kierowania ciągnikiem siodłowym z naczepą. Od nowego roku egzaminy na ciągniku siodłowym z naczepą przeprowadzane są na powiększonych stanowiskach.
W 2019 roku Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadził około 23,5 tysiąca egzaminów.
