Partia liczy na zwycięstwo i powiększenie swojego udziału w podziale siedmiu miejsc w ławach sejmiku, jakie przypadają na okręg tarnowski. - Gdybyśmy w obecnej sytuacji geopolitycznej tylko powtórzyli wynik z poprzednich wyborów, nie byłoby to sukcesem - uważa poseł Urszula Augustyn, szefowa struktur PO w regionie. W dobiegającej końca kadencji Platforma miała w sejmiku dwóch radnych z tego okręgu.
Teraz liczy, że głosów liście przysporzy "jedynka" w osobie aktualnego wicemarszałka małopolskiego Romana Ciepieli. Z "dwójką" startuje rolnik, były wójt gminy Szczucin, Bolesław Łączyński. Na tych dwóch nazwiskach kończą się wspólne elementy oficjalnie ogłoszonej listy PO z tą sprzed czterech lat.
Numer trzeci PO zarezerwowała dla Krystyny Latały - polonistki, prezeski tarnowskiego oddziału radia ESKA. Tuż za pierwszą trójką znalazł się wiceburmistrz Bochni Gustaw Korta. Do sejmiku z partią Tuska kandydują również inni samorządowcy - wójt Łapanowa Jan Kulig, wójt Wierzchosławic Wiesław Rajski, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Ryszard Żądło, przewodniczący rady w Szerzynach Grzegorz Gotfryd, a także Jerzy Soska z Zakliczyna.
Tarnowski biskup walczy w Brukseli o wolne niedziele
Przedsiębiorców reprezentuje tarnowski piekarz Jan Błaszkiewicz, a środowisko medyczne - Marcin Kuta, dyrektor Szpitala im. Szczeklika oraz Iwona Keller-Konopka, kardiolog z Brzeska. Ich głównymi rywalami będą kandydaci na radnych z ramienia PiS. To ugrupowanie na razie nie ujawnia jednak swoich kart. Według naszych nieoficjalnych informacji, partia zdecyduje się także na spore zmiany na liście kandydatów, w porównaniu z tą sprzed czterech lat. Nie jest wykluczone, że zabraknie na niej miejsca nawet dla dwu z trzech reprezentantek PiS w sejmiku obecnej kadencji.
Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Wejdź na**kryminalnamalopolska.pl**
60 tysięcy złotych do wygrania. Sprawdź jak. Wejdź na**www.szumowski.eu **