Potencjalni wykonawcy zainteresowani udziałem w przetargu dosłownie zasypali urzędników pytaniami dotyczącymi planowanej przebudowy Jaskółczego Gniazda.
- Pytań nadeszło blisko dwieście. Nadesłali je trzej wykonawcy. Pytania dotyczą między innymi różnego rodzaju szczegółów technicznych, konstrukcyjnych i koncepcyjnych - wyjaśnia Daniela Motak, rzeczniczka prasowa tarnowskiego magistratu.
Zgodnie z ustawą, termin składania ofert w takim przypadku może być wydłużony co najmniej o 15 dni. Magistrat musi bowiem udzielić pytającym wyczerpujących odpowiedzi, które rozwieją wszelkie wątpliwości. Od nich zależy m. in. jaką ofertę złożą i na jaką sumę wycenią budowlańcy prace przy obiekcie.
Harmonogram robót zakłada, że przebudowa stadionu rozpocznie się w październiku br., zaraz po zakończeniu rozgrywek żużlowych i piłkarskich. Obiekt ma być całkowicie wyłączony z użytkowania przez kolejne półtora roku - do 31 marca 2020 r. W tym czasie zarówno żużlowcy, jak również piłkarze będą rozgrywać swoje mecze na stadionach zastępczych.
Stadion Miejski w Tarnowie po przebudowie ma odpowiadać wymogom niezbędnym do rozgrywania meczów w ekstralidze żużlowej oraz w I lidze piłkarskiej. Wykonany zostanie z żelbetonu. Znajdą się w nim dwupoziomowe skyboksy, pomieszczenia do wynajęcia, sala konferencyjna, nowoczesny park maszyn, windy i telebim. Na trybunach ma być ok. 11,5 tysiąca miejsc siedzących, ale zadaszona ma być jedynie trybuna główna.
Wyłoniony w przetargu wykonawca zająć ma się nie tylko budową, ale również przygotowaniem projektu nowego stadionu. Jeszcze w tym roku, mają rozpocząć się prace rozbiórkowe istniejącego obiektu.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poważny program - odc. 22: Kraków zatracony w zieleni. Serio?
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto