Urodził się w Rzeszowie, ale całe życie mieszka w Tarnowie. Jego babcia Michalina była gimnastyczką, tata Marian bokserem, mama Barbara łuczniczką, a żona Beata uprawiała karate kyokushin. Jego brat Andrzej też próbował swoich sił jako pięściarz.
On sam sportową przygodę zaczął od szermierki, ale planszę szybko zamienił na ring. Do Metalu Tarnów trafił w wieku 14 lat. Jego największym sukcesem był brąz MP w kat. 51 kg, zdobyty w 1995 roku we Włocławku. Przestał walczyć mając 22 lata, gdy poznał swą późniejszą żonę.
W 1999 roku rozpoczął pracę w tarnowskim klubie, który kilkakrotnie zmieniał nazwę (Roleski, Błękitni, Roleski Boxing Team). W 2008 roku z żoną założył Global Boxing Tarnów. Sponsorem tytularnym i strategicznym klubu został biznesmen z New Jersey Mariusz Kołodziej.
Najbardziej utytułowaną wychowanką Maciejowskiego jest Justyna Walaś - młodzieżowa mistrzyni świata (2013, Albena, Bułgaria), brązowa medalistka w tej kategorii wiekowej w ME (2012, Cetniewo) i MŚ (2015, Tajpej, Tajwan), dwukrotna mistrzyni Polski kadetek i tyleż razy juniorek. Na podium MP stawała też m.in. Joanna Mazurkiewicz.
Przez półtora roku Maciejowski był trenerem kadry juniorek. W 2017 roku w ME w Sofii jego podopieczne zdobyły pięć medali (złoto, po dwa srebra i brązy).
- Od dwóch lat zajmuję się też boksem zawodowym, zwłaszcza kobiet. W klubie trenuje tuzin amatorów i sześciu profesjonalistów, w tym sądeczanin Andrzej Sołdra - opowiada.
- Iga Świątek jakiej nie znacie. Co robi, gdy nie gra w tenisa? [ZDJĘCIA, FILMY]
- Żona byłego piłkarza Realu Madryt Ezequiela Garaya lubi pozować nago
- Film o Jerzym Furmanku. Długo siłował się z rywalami i życiem, krótko ze śmiercią
- Nowy strój meczowy Garbarni Kraków na 100-lecie klubu ZDJĘCIA
- Ostatni ligowy mecz Cracovii bez obcokrajowców
- Ukochane naszych piłkarzy ręcznych, którzy grali w MŚ Egipt 2021
