https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tatry. Przyrodnicy robią wideoprzewodniki po szlakach dla turystów siedzących w domach

red.
Turyści nie mogą iść w góry, Tatry więc przyjdą do nich. Tatrzański Park Narodowy rozpoczął cykl wideoprzewodników po tatrzańskich zakamarkach „Głowa do GÓRY #tatrypoczekają”. To wyjście przyrodników naprzeciw miłośnikom górskich wędrówek, którzy na razie nie mogą wędrować po górach.

FLESZ - Koronawirus. Puste kościoły i brak święconki

Pomysł TPN związany jest z obecną sytuacją w Polsce – gdzie mamy stale wzrastające zagrożenie zarażeniem się koronawirusem. Od połowy marca wszystkie szlaki w Tatrach są zamknięte dla turystów.

Góry odwiedzać mogą jedynie mieszkańcy powiatu tatrzańskiego. Choć i tutaj zarówno przyrodnicy TPN, jak i ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują, by zrezygnować, albo ograniczy do minimum górskie wycieczki.

Żeby nieco uprzyjemnić turystom czas spędzony w domach, TPN rozpoczął realizować wideprzewodniki po Tatrach.

- Rozpoczynamy nowy cykl krótkich filmów, w których będziemy przybliżać przyrodę Tatr. W ten sposób chcemy umilić siedzenie w domu, z dala od ukochanych gór. Nasi edukatorzy będą opowiadać o aktualnych zjawiskach przyrodniczych, widzowie będą mogli także poznać sporo tatrzańskich ciekawostek, o których być może jeszcze nigdy nie słyszeli – informują przyrodnicy. Filmy to nieco ponad 3 minutowe klipy.

Filmy publikowane są na stronie parku – www.tpn.pl, na facebooku, a także na kanale youtubu parku. Obecnie park zrealizował już dwa filmy. W jednym Jan Krzeptowski-Sabała zagrał widzów do Doliny Kościeliskiej, w drugim – opowiadał o drzewach, jak sobie radzą z zimą. W każdym filmie widzowie mogą bliżej poznać rosnące w Tatrach rośliny. Oglądając film faktycznie można się poczuć, jakby się wędrowało po górach z przewodnikiem.

Przyrodnicy już pracują nad kolejnymi filmami. Realizują je pracownicy terenowi parku, którzy – mimo zarazy – nadzorują w terenie, to co dzieje się w Tatrach.

TPN nie zapomniał także o najmłodszych. Na stronie parku znalazły się także bajki edukacyjne dla najmłodszych, jak i interaktywne kolorowanki.

Taka forma kontaktu z górską przyrodę będzie musiała wystarczyć turystom aż do czasu odwołania stanu epidemii, a tym samym zakazu wejścia w góry.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska