Tatry. Tłumy biegaczy na ektremalnych zawodach [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek
Marcin Świerc z Lisowic okazał się najlepszym w wysokogórskim biegu im. dh Franciszka Marduły. Pokonał trasę w 3 godz. 1 minutę i 19 sekund.

Nie był to jednak byle jaki bieg. Blisko 300 startujących miało do pokonania aż 33 kilometry po górskich szlakach. Najwyższym punktem na trasie był Beskid (2012 m npm).

Drugi na mecie pojawił się Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna (3 h 6 min. 56 sek.), a trzeci był Robert Faron z Zalesia (3 h 6 min. 57 sek.) Najlepszą z pań okazała się Magdalena Kozielska z Bańskiej Niżnej (3 h 42 min. 12 sek.).

W ten weekend odbyły się także bieg Sokoła przez Czerwoną Przełęcz. Wygrał go Tomasz Gawroński z Jędrzejowa. Z kolei niedzielny bieg im. hr Władysława Zamoyskiego do Morskiego Oka wygrał Daniel Wosik z Krakowa.