MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. małopolskim. Gdzie iść w weekend 29 - 30 czerwca. TOP 3 trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. małopolskim można uprawiać w wielu miejscach. Mimo to zachęcamy do wybrania ścieżek, które zostały sprawdzone przez innych. We współpracy z Traseo przedstawiamy Wam 3 uczęszczane ścieżki nordic walking w woj. małopolskim. Co tydzień prezentujemy Wam nowy zestaw ścieżek do wyboru. Zobacz, jakie szlaki przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. małopolskim

Jakie trasy nordic walking w woj. małopolskim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, w której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Wspólnie z Traseo wybraliśmy dla Was 3 atrakcyjne szlaki nordic walking w woj. małopolskim. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 29 czerwca w woj. małopolskim ma być od 19°C do 30°C. Nie powinno padać. W niedzielę 30 czerwca w woj. małopolskim ma być od 19°C do 31°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 2% do 36%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Dolina Trzech Stawów w sobotnie popołudnie

  • Początek trasy: Brzeszcze
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 7,27 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 51 min.
  • Przewyższenia: 43 m
  • Suma podejść: 511 m
  • Suma zejść: 506 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Sztorm

Trasa w większości asfaltowa.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: XRUN Ciecień 27.08.2017

  • Początek trasy: Mszana Dolna
  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 20,62 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 4 min.
  • Przewyższenia: 419 m
  • Suma podejść: 1 413 m
  • Suma zejść: 1 416 m

XRUN poleca tę trasę na marsz

Ciecień XRUN - to tutaj poznacie swoje wszystkie słabości.

Na pierwszych kilometrach czekają na Was dwa potężne podbiegi. Jeżeli ktoś nie "zaciągnie hamulca ręcznego" może go to drogo kosztować w dalszej części biegu.

Urozmaicona trasa początkowo prowadzi szerokimi drogami leśnymi i szlakami turystycznymi, aby później zamienić się w trudne odcinki przełajowe pokryte kamieniami, błotem i liśćmi. Początkowo będziecie biegli w jasnym i przejrzystym lesie ab po kilku kilometrach przedzierać się przez ciemną leśną gęstwinę.

Bieg wymęczy Was nie tylko fizycznie ale też sprawdzi Wasza wytrzymałość psychiczną.

Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Dolina Sąspowska

  • Początek trasy: Skała
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 4,79 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 54 min.
  • Przewyższenia: 77 m
  • Suma podejść: 229 m
  • Suma zejść: 300 m

Buzzer poleca tę trasę

Świetna trasa na niedzielne popołudnie. Urocze miejsce w otulinie drzew i skałek. W dolince poczuć chłodniejszy klimat dlatego idealna trasa na upalne dni. Praktycznie na całej długości jest płasko. GPS pokazuje dużą różnicę wzniesień ale to są błędne wskazania. Trasę przeszliśmy z 1,5 rocznym dzieckiem w wózku zatrzymując się co chwilę na robienie zdjęć i zmianę pieluchy dlatego jej przejście zajęło nam prawie 2 godziny. Sam przeszedłem tę trasę w 40min idąc dość szybko i bez zatrzymywania się.
Zalety:

  • ładne widoczki, skałki strumyki
  • pełny relaks, cisza, śpiew ptaków i cykanie świerszczy mimo niedzielnego popołudnia w długi weekend spotkaliśmy na trasie około 15 osób.
  • na końcu trasy jest pełne zaplecze gastronomiczne (uwaga! tam już są tłumy ludzi).
  • trasę można pokonać wózkiem, ale trzeba mieć na uwadze, że droga miejscami jest bardzo kamienista i wyboista, miejscami błotnista. Jest kilka miejsc w których trzeba wózkiem jechać ostrożnie lub wręcz go przenieść np. na mostku który jest wąski. Brzmi może strasznie, ale w brew pozorom trasa jest łatwa do pokonania. Wózki typu parasolka moim zdaniem nie dadzą rady w tym terenie.
    Wady:
  • powrót jest tą samą drogą, można zrobić pętelkę ale jest ona dużo dłuższa i mniej atrakcyjna.
  • z godnie z ostrzeżeniami Ojcowskiego Parku Narodowego trasą nie należy przechadzać się w czasie porywistych podmuchów wiatru, burzy, oblodzeń gałęzi itd. ze względu na duże zagrożenie powalenia się drzew na trasę.

Z końca trasy jest dosłownie rzut kamieniem do kolejnych atrakcji takich jak: Bramy Krakowska, Jaskinia Łokietka, Jaskinia Ciemna, ruiny zamku w Ojcowie.

Gorąco polecam tę trasę, udanego wypoczynku!
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Odkryj najlepsze atrakcje Małopolski

Maszerując z kijkami warto co jakiś czas zmieniać lokalizację, by móc odkryć najciekawsze atrakcje regionu – w woj. małopolskim znajdziecie ich przecież mnóstwo! Warto przejść tam Szlakiem Architektury Drewnianej i na własne oczy zobaczyć architektoniczne perły naszego kraju, m.in. świątynie w Powroźniku, Binarowej, Dębnie Podhalańskim, Lipnicy Murowanej i Sękowej, Owczarach, Kwiatoniu i Brunarach Wyżnych. Z dobrej pogody warto także korzystać, uprawiając nordic walking w miejskich parkach (np. w Krakowie) lub wśród zachwycających krajobrazów stworzonych przez naturę – należą do nich chociażby Droga Pienińska czy, dla zaprawionych w bojach, Główny Szlak Beskidzki.

Sprawdź popularną drogę pienińską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska