FLESZ - Niezdrowe produkty wciąż polecane jako korzystne

Tydzień Dziecka w Grotesce rozpoczął się spotkaniem z bajkowym bohaterem w poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 11 w Głównej Księgarni Naukowej. Tam też Lech Walicki jako Czarny Kot interpretował „kocie” wiersze Ludwika Jerzego Kerna, a potem zaprosił najmłodszych do wspólnego rysowania. Tym, którzy zaspali na spotkanie, nagranie wydarzenia zostanie opublikowane o godz. 18 na profilach Teatru Groteska i Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Poniedziałek to także czas rozstrzygnięcia konkursu podsumowującego dotychczasową działalność Teatru Groteska w sieci. W artystyczną zabawę „Gramy dla Groteski” zaangażowało się ponad 80 młodych wykonawców, którzy przygotowali własne domowe teatrzyki. Warunkiem konkursu było stworzenie własnej inscenizacji teatralnej w dowolnej technice i z zaangażowaniem własnej wyobraźni. Domowe teatrzyki mogły powstawać gdziekolwiek –we własnym pokoju lub w kuchni, na balkonie lub na strychu.
Najlepsze MEMY na Dzień Dziecka. Gdy to zobaczysz, ten dzień...
Inscenizacje mogły być wymyślonymi historiami lub własną wersją dobrze znanych bajek z dzieciństwa. Wcześniej do debiutu na wirtualnej scenie Groteski najmłodsi twórcy mogli się przygotowywać w trakcie wirtualnych warsztatów. Aktorzy i aktorki w opublikowanych w sieci nagraniach opowiadali o kolejnych etapach pracy nad własnym teatrzykiem.
- Pandemia na długie tygodnie zamroziła kulturę. W Krakowie dodatkowo zmroziła nam Paradę Smoków i odsunęła świętowanie jubileuszu 75 lecia istnienia Teatru Groteska. Ale jak pokazał konkurs „Gramy dla Groteski” - nie uśpiła tęsknoty za sztuką. Ten prawdziwy pandemiczny festiwal domowego teatru, który obserwowaliśmy przez ostatnie tygodnie, pokazał jak bardzo teatr może rozwinąć wyobraźnię. Dlatego myślę, że wszyscy mogą już czuć się wygrani – zaznacza Adolf Weltschek, przewodniczący jury konkursowego i dyrektor Teatru Groteska.
Niezwykły Kraków z lat 90. To było inne miasto, inna epoka. ...
Po 1 czerwca święto dziecka się nie skończy. Przez cały tydzień aż do piątku 5 czerwca Teatr Groteska wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zorganizuje kolejne spotkania z bohaterami bajek. Wystąpią Jakub Popławski jako Pan Impresario, Krzysztof Grygier jako Czarnoksiężnik, Bartłomiej Olszewski jako Szerszeń i Olga Przeklasa jako Nowa Pani.
Interpretacje aktorskie - już bez udziału publiczności - zarejestrowane zostaną w księgarniach: De RevolutionibusBooks&Cafe, Pod Globusem, Księgarni Książkoteka i Księgarni NOWA. Emisje wydarzeń będzie można śledzić codziennie o godz. 18 na facebookowych profilach Teatru Groteska i Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?