https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uber inwestuje 40 mln złotych w Krakowie. Zatrudnia krakowskich absolwentów

Materiał Partnera Zewnętrznego
Amerykańska firma technologiczna mocno stawia na Kraków. W otwartym właśnie w naszym mieście Centrum Usług Biznesowych Ubera do końca przyszłego roku znajdzie pracę ponad 150 absolwentów polskich uczelni. Warta 40 milionów złotych inwestycja została oficjalnie otwarta 15 września w Browarze Lubicz. Na uroczystości zjawili się między innymi przedstawiciele Sejmu i Senatu, Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie oraz organizacji promujących przedsiębiorczość, takich jak IPH Kraków. Inwestycja w pierwsze Centrum Usług Biznesowych w Europie Środkowej jest według Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych największą tego typu w minionym roku.

Uber to jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie.Platforma oferuje alternatywę transportową już w ponad 400 miastach w więcej niż 70 krajach świata. Od czwartku w Krakowie oficjalnie działa Centrum Usług Biznesowych (Center of Excellence)Ubera, które obsługuje większość procesów biznesowych firmy na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.Dzięki inwestycji wartej blisko 40 milionów złotych w krakowskim centrum do końca 2017 roku pracę znajdzie 150 specjalistów z obszaru Małopolski i nie tylko.

Obecnie w Centrum pracuje już ponad 90 osób – to głównie młodzi ludzie, dla których praca w Centrum Usług Biznesowych jest pierwszą w życiu. Wśród nich jest Martyna Basara, dwudziestosześcioletnia absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, która należy do zespołu Centrum od lutego. Odpowiada za realizacje zadań na rynku polskim. –Uber stawia na zmotywowanych, otwartych i ciekawych świata ludzi, którzy tworzą wyjątkowy zespół – zapewnia. Firma wciąż prowadzi rekrutację.Do końca 2017 roku pracę w nowym entrum znajdzie ponad 150 osób. Krakowskie centrum szuka pracowników wśród młodych absolwentów uczelni, ze znajomością języków, głównie włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, niemieckiego, czeskiego, słowackiego.Wszystkie oferty pracy są publikowane za pośrednictwem strony join.uber.com.

Dlaczego Kraków?
Krakowskie Centrum Usług Biznesowych to pierwsza tego rodzaju inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej, a druga, po irlandzkim Limerick, na Starym Kontynencie. Dlaczego właśnie Kraków? Grzegorz Lipiec, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego zwraca uwagę na istotne przemiany, jakim Małopolska gospodarka uległa w ostatnich latach – wypracowując markę regionu dynamicznego, otwartego na nowoczesne rozwiązania, wspierającego przedsiębiorczość i cenionego przez inwestorów. Rozwija się także branża usług około biznesowych. Swój wkład w gospodarczy rozwój naszego regionu będzie miała także firma Uber. Mam nadzieję, że uda się zrealizować państwu plany związane z umożliwieniem przedstawicielom młodego pokolenia Małopolan realizacji ich aspiracji zawodowych, poszerzenia ich kompetencji w zakresie innowacyjności i nowych technologii – mówi Grzegorz Lipiec.Atrakcyjność Małopolski i Krakowa potwierdza Chris Bates, szef krakowskiego Centrum Usług Biznesowych i zwraca uwagę na strategiczne znaczenie Krakowa i Polski dla Ubera. „Wybraliśmy Kraków ze względu na mocne tempo rozwoju, właściwe dla tak perspektywicznego rynku, jakim jest Polska oraz tak innowacyjnego miasta, jak Kraków.Polska jest dla nas trzecim najważniejszym, po Wielkiej Brytanii i Francji, rynkiem w Unii Europejskiej. Z naszej aplikacji korzysta już ponad 300 000 polskich konsumentów. Dodaje, że kluczowe dla dobrego funkcjonowania Centrum jest zatrudnienie utalentowanych i świetnie wykształconych pracowników, których może znaleźć w Krakowie.

Inwestycje w innowacje szansą dla regionu
Otwarcie Centrum Usług Biznesowych Ubera w Krakowie cieszy przedstawicieli lokalnych organizacji zrzeszających małopolskich przedsiębiorców. Andrzej Zdebski, prezydent krakowskiej Izby Przemysłowo-Handlowej z zadowoleniem przyjął fakt otwarcia Centrum i inwestycji w wysokości 40 milionów złotych, która daje możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. – Szczególnie, że jest to jednostka funkcjonująca w oparciu o najnowsze technologie. Mam nadzieję, że Centrum Usług Biznesowych Ubera będzie się dalej rozwijać – dodaje Andrzej Zdebski. Na innowacyjny charakter inwestycji zwraca też uwagę Arkadiusz Pączka z organizacji Pracodawcy RP –_ Inwestycje firm takich jak Uber, liderów innowacyjności i pionierów rewolucji cyfrowej, są szczególnie cenne dla Polski. Nasz kraj chce bowiem dołączyć do grona globalnych innowatorów, zaoferować oryginalne pomysły i wykorzystać kreatywność polskich pracowników. Uber pozwoli zdobyć cenne doświadczenie, a także będzie stanowił namacalną inspirację dla coraz większego i bardzo dynamicznie rozwijającego się środowiska start-upów.Przedstawiciele Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz amerykańskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego _– instytucji wspierających inwestycję Ubera,podkreślali z kolei atrakcyjność inwestycyjną Polski i regionu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

c
czytelnik gk
Z tym Uberem to chyba jest jak z sieciami komorkowymi.Jkaby Play nie obnizyl cen to dalej placilibysmy jak za zboze.Tak samo jest chyba z taksowkami,Da sie tylko trzeba chciec.
p
pseudograbarz
ilość wyroków jest już grubo nieaktualna - 18 wyroków na Ubera już zapadło.
S
Skazany
Ale faktów się nie zmieni !!! przecież zapadł już przed krakowskim sądem w dniu 6 lipca 2015 r. prawomocny wyrok sygn. akt II W 698/15/K uznający obwinionego kierowcę Ubera za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów, polegających na wykonywaniu: działalności gospodarczej – bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej oraz zarobkowego transportu drogowego osób – bez wymaganej licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką udzielonej na obszar Gminy Miejskiej Kraków. Grzywna oraz koszty sądowe zostały już dawno należycie spłacone.
U
Uberowiec
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w odpowiedzi na wniosek Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Krakowie o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec właściciela aplikacji Uber – w swoim piśmie zatytułowanym „Informacja o sposobie rozpatrzenia zawiadomienia” z dnia 8 kwietnia 2016 r. znak DDK-60-280/16/AN stwierdził, że model biznesowy Uber narusza istniejący ład regulacyjny na rynku przewozu osób taksówką.
U
Uberowiec
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w odpowiedzi na wniosek Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Krakowie o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec właściciela aplikacji Uber – w swoim piśmie zatytułowanym „Informacja o sposobie rozpatrzenia zawiadomienia” z dnia 8 kwietnia 2016 r. znak DDK-60-280/16/AN stwierdził, że model biznesowy Uber narusza istniejący ład regulacyjny na rynku przewozu osób taksówką.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska