Udana pogoń tarnowian w Zawadzkiem

Roman Kieroński
Krzysztof Mogielnicki jest aktualnie drugim strzelcem tarnowskiego zespołu
Krzysztof Mogielnicki jest aktualnie drugim strzelcem tarnowskiego zespołu Tomasz Schenk
W spotkaniu I ligi piłkarzy ręcznych zawodnicy z Tarnowa wygrali na wyjeździe z ASPR Zawadzkie. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika po raz drugi zapewnili sobie wygraną w drugiej połowie meczu.

Po trzech minutach gry i bramkach Krzysztofa Mogielnickiego tarnowianie objęli prowadzenie 2:0. Do remisu 4:4 w 10 minucie doprowadził Łukasz Całujek. Gospodarze poszli za ciosem. Wykorzystali słabszą w tym okresie postawę bramkarzy i w 19 minucie po rzucie Migały prowadzili już 12:8. Przewagę czterech bramek utrzymali już do przerwy.

Tuż po zmianie stron do bramki miejscowych trafił najskuteczniejszy na boisku Jakub Kowalik, ale szczypiorniści ASPR-u odpowiedzieli golem Patryka Całujka.

W tarnowskim zespole na szczęście znakomitymi interwencjami popisał się w bramce Dawid Ciochoń. Wygrał kilka pojedynków sam na sam, obronił rzuty karne. W 49 minucie nie pomylił się natomiast wykonujący rzut karny dla tarnowian Marcin Wajda i doprowadził do remisu 25:25. W następnym fragmencie spotkania padały bramka za bramkę. Do kolejnego remisu 28:28 doprowadził Daniel Dutka a po golu Łukasza Nowaka tarnowianie nareszcie odzyskali prowadzenie. Wynik meczu na 31:29 podwyższył Łukasz Szatko, kolejny rzut karny obronił Dawid Ciochoń, a szans gospodarzy pozbawił ostatecznie Jakub Kowalik. W końcówce tarnowianie grali nawet w trójkę przeciwko drużynie rywala, ale po przechwycie i kontrze bramkę zdobył jeszcze Daniel Dutka.

- To już drugie spotkanie, w którym w pierwszej połowie brakuje nam koncentracji i skuteczności. Muszę jednak pochwalić moich zawodników, że i tym razem nie spuścili nosów na kwintę i potrafili odrobić straty. Także tym razem ojcem zwycięstwa był fenomenalnie broniący w drugiej połowie spotkania Dawid Ciochoń. Nadal dobrą dyspozycję strzelecką prezentują Jakub Kowalik i Krzysztof Mogielnicki. Brakuje natomiast bramek zawodników pierwszej linii: skrzydłowych i obrotowych –powiedział trener Ryszard Skutnik.

ASPR Zawadzkie – SPR PWSZ Tarnów 30:33(19:15)