- Kolejne daty podpisania umów i terminy przekazania kompostowników są ustalane indywidualnie z mieszkańcami zakwalifikowanymi do otrzymania kompostownika – informują w brzeszczańskim magistracie.
Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna mieszkańców w zakresie prawidłowego postępowania z bioodpadami, stanowiącymi odpady komunalne, promowanie kompostowania odpadów na własne potrzeby oraz ograniczenie ilości odpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego w gminy Brzeszcze.
- Przypomnijmy, że w przydomowych kompostownikach można gromadzić: skoszoną trawę, chwasty pozbawione nasion, opadłe liście, rozdrobnione gałęzie, popiół z kominka i z grilla (tylko w sytuacji, gdy spalane było wyłącznie drewno), obierki warzyw i owoców, ale nie cytrusów, których skórki przesiąknięte są chemicznymi środkami konserwującymi, fusy z kawy i herbaty.
Nie powinno się kompostować: resztek potraw - pozostałości z niezjedzonych gotowanych lub smażonych potraw, solonych i tłustych odpadków kuchennych, nadgniłych lub uszkodzonych przez choroby i szkodniki resztek roślinnych, pędów roślin z plamami, przebarwieniami czy naroślami, liści porażonych przez choroby np. kasztanowca ze szrotówki kasztanowcowiaczkiem.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Skąd bierze się woda w kranach w Oświęcimiu i okolicy? Zdjęcia archiwalne
- Skandal w szkole. Wychowawca klasy pokazywał na lekcjach filmy porno
- Koniec dużych utrudnień w Oświęcimiu. Część nowej obwodnicy dla ruchu!
- KIBICE. Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice. Starcie hokejowych gigantów
- To już dwa lata budowy ważnej dla Małopolski drogi S1. Tak dziś wygląda trasa
- Tak wyglądał Zator 100 lat temu!
