FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
W teatrach nadal obowiązują specjalne zalecenia sanitarne, zgodnie z którymi widzowie oglądają spektakle w maseczkach, zachowany zostaje dystans między publicznością. Pomimo obostrzeń do krakowskich teatrów wracają widzowie spragnieni kontaktu ze sztuką w innym wymiarze niż online, a na teatralnych afiszach pojawiają się pierwsze nowe tytuły.
Teatr Ludowy jako pierwszy zaproponował widzom premierę tuż po rozluźnieniu restrykcji związanych z koronawirusem. Na Dużej scenie odbyły się pierwsze spektakle „Solaris” na podstawie powieści Stanisława Lema wyreżyserowany przez Marcina Wierzchowskiego. Lipiec w Ludowym to czas odpoczynku i przygotowania się na nowe. Od 1 sierpnia spektakle wracają na Dużą Sceną i Scenę Pod Ratuszem.
- Następny sezon teatralny rozpoczniemy z ogromną nadzieją na to, że spotkamy się w Teatrze Ludowym z wszystkimi naszymi widzami. Prawie 95-procentowa frekwencja w czerwcu napawa nas dużym optymizmem i wierzymy, że w sierpniu jak i następnych miesiącach okaże się jeszcze wyższa, tym bardziej, że przygotowujemy nowe premiery spektakli, niezwykłe projekty, spotkania z fascynującymi osobowościami ze świata, kultury i sztuki - informuje Anna Ryś z Teatru Ludowego
Po wakacyjnej przerwie w repertuarze teatru między innymi doceniony na wielu festiwalach spektakl „Gdy przyjdzie sen” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej oraz brawurowa inscenizacja dla najmłodszych – „Pippi” w reżyserii Maćko Prusaka, która na afiszu Ludowego pojawiła się w lutym tego roku. Spektakl według powieści Astrid Lindgren spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko najmłodszej widowni.
Wśród propozycji nie zabraknie również lubianych przez publiczność spektakli komediowych, które choć w repertuarze Ludowego widnieją już od kilku sezonów, cieszą się niezmiennie zainteresowaniem widzów. Wśród nich znalazł się spektakl „Via-gra” oraz niezmiennie aktualne przedstawienia „Wszystko o kobietach” i „Wszystko o mężczyznach”.
- Wszystkim, którzy zrezygnowali z zagranicznych wakacji polecamy podróże teatralne. Wśród destynacji między innymi Czechy i pełne absurdalnego humoru „Sarenki” w reżyserii Tomasza Swobody; Paryż z bohaterami „Kolacji dla głupca” Francisa Vebera oraz angielskie przedmieścia i karkołomny układ miłosny w „Akcie równoległym” – mówi Anna Ryś.
Teatr Ludowy, wspólnie z innymi krakowskimi instytucjami, przygotowuje się także do obchodów urodzin Stanisława Lema.
- Cały czas pracujemy nad międzynarodowym projektem dla młodzieży Play ON!, jak również od 1 sierpnia rozpoczynamy “Lato w Teatrze Ludowym”. Projekt zakończy prezentacja spektaklu “Hopla, żyjemy!” w dniu 13 sierpnia o godzinie 16.00 i 19.00 na który państwa bardzo serdecznie zapraszamy – dodaje Anna Ryś.
Gości Teatru Ludowego będą mieli okazję zobaczyć powstający przed budynkiem Teatralny Ogród Krakowian. To projekt realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej. W ramach inwestycji zostaną posadzone nowe drzewa i pnącza. W ogrodzie nie zabraknie również krzewów, w tym ponad 1000 sztuk róż.
Oprócz zieleni projekt przewiduje nowe miejsca do wypoczynku jak wygodne ławki, przestrzeń przeznaczoną dla najmłodszych czy informator dot. historii rozwoju teatru w Nowej Hucie. Otwarcie parku zaplanowane jest na przełom lipca/sierpnia 2020 r. Widzowie spektakli nowego sezonu w Ludowym będą więc mogli gościć już w zielonej przyteatralnej przestrzeni zaprojektowanej przed budynkiem przy Osiedlu Teatralnym 34.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
