Wieczysta Kraków - Dynamo Czeskie Budziejowice. Gola strzelił Damian Guzik. Udany mecz Wieczystej

Adrian Frańczak (Wieczysta Kraków)
Adrian Frańczak (Wieczysta Kraków) KSWieczysta.com / Klaudia Chachlowska
Wieczysta Kraków - Dynamo Czeskie Budziejowice 1:2 w sparingu, rozegranym w poniedziałek 18 lipca w Kössen. To był drugi mecz krakowskiego beniaminka III ligi podczas zgrupowania w Austrii. Na tle 10. drużyny czeskiej ekstraklasy Wieczysta zaprezentowała się naprawdę nieźle.

Wieczysta Kraków - Dynamo Czeskie Budziejowice 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Potocny 67, 1:1 Guzik 75, 1:2 Hora 81.
Wieczysta: Kowalski - Frańczak (83 Jampich), Kołodziej, Augustyn (73 Koncewicz-Żyłka), Klimczak - Moulin, Gamrot (84 Linca) - Hebel (65 Guzik), Majewski (75 Pietras), Peszko – Bąk (46 Kumah).

Jeśli dwa dni wcześniej w meczu z Mallorką zepchnięci do obrony piłkarze Wieczystej mogli poczuć się tak, jak czują się ich ligowi rywale, tak w starciu z Czechami o takim obrazie gry już nie było mowy.

Po pierwszej połowie mogliśmy powiedzieć: krakowianie byli nawet lepsi. Franciszek Smuda nakazał swojej drużynie od startu grać wysokim pressingiem, i tak się działo. Pierwszy efekt przyszedł w 4 min – rzut rożny, a po nim niecelna "główka" Patryka Kołodzieja. Potem były kolejne kornery, w 17 min bliski gola był Błażej Augustyn, jego strzał głową też był niecelny. Chwilę wcześniej Radosław Majewski uderzeniem z kąta mógł pokonać bramkarza Dynama. W środku pola świetną partię rozgrywał Mateusz Gamrot.

Wieczysta Kraków. Transfery, zmiany kadrowe przed sezonem 2022/2023

Czesi też postraszyli Wieczystą przy stałych fragmentach i kontratakach. W 24 min z „główką” Davida Broukala po rzucie rożnym poradził sobie Jakub Kowalski. A w 42 min, z niezłej pozycji, z 18 m w bramkę nie trafił Jakub Grić, pozyskany właśnie przez Dynamo były piłkarz Sandecji Nowy Sącz. W tej fazie meczu najmilej patrzyło się na grę Majewskiego. I to on po chwili uderzył niecelnie zza pola karnego.

Wydatek sił w pierwszej połowie odbił się na postawie Wieczystej po przerwie. Szybkie akcje gości zaczęły przeciekać przez obronę, przy stałych fragmentach szwankowało krycie. No i w 67 min, po strzale Romana Potocnego, Dynamo objęło prowadzenie.

Jednak Wieczysta w 75 min wyrównała: prostopadłe podanie otrzymał Damian Guzik i z kilkunastu metrów pokonał bramkarza Dynama. To wprawdzie tylko sparing, ale dla wychowanka krakowskiego Hutnika, który w Wieczystej nie jest przecież graczem podstawowej jedenastki, to musiał być fajny moment.

Czesi w ofensywie mieli sporo wolnego miejsca, i jeszcze raz to wykorzystali w 81 min - Jakub Hora z 16 metrów wypalił w "okienko".

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...

W ostatnich minutach atakowali krakowianie, atakiem pozycyjnym starali się wykreować bramkową okazję. Wyniku już nie zmienili, ale po tym meczu Czesi muszą być nieźle zaskoczeni tym, co prezentuje zespół, który właśnie wyszedł z polskiej IV ligi :)

Przed Wieczystą teraz sparing z Salernitaną. Z drużyną z włoskiej Serie A zmierzy się w środę 20 lipca.