Wieczysta Kraków. " Remis "Żółto-czarnych" w Brzegu z III-ligową Stalą. Sławomir Peszko w roli komentatora

Adrian Frańczak strzelił bramkę dla Wieczystej Kraków w sparingu w Brzegu ze Stalą Andrzej Wiśniewski
W piłkarskim sparingu występująca w klasie okręgowej Wieczysta Kraków zremisowała w Brzegu z miejscowym III-ligowcem Stalą 1:1. Jednym z współkomentatorów meczu był najbardziej utytułowany piłkarz Wieczystej Sławomir Peszko, dla którego był to debiut w tej roli.

Wieczysta Kraków - Sławomir Peszko komentatorem

Sławomir Peszko nie tylko analizował przebieg wydarzeń na boisku, ale i opowiadał o swoich kolegach, ich słabszych i silniejszych stronach. Zdradził też, że wszystko wskazuje na to, że przeniesie się na stałe z rodziną do Krakowa, bo czuje się w nim dobrze. Ma jeszcze półtora roku kontraktu z Wieczystą, ale chciałby grać w niej dłużej. Dodał też, że ostatnio jest wielkim fanem żużla.

Peszko po złamaniu ręki przeszedł operację, ale wznowił już treningi. Przyznał nawet, że liczył na kilkanaście minut gry w sobotnim sparingu w Brzegu, ale ostatecznie cały czas tylko śledził poczynania swojej drużyny. Może ją już jednak wspomóc w następnym meczu, w którym Wieczysta zagra w Krakowie z Unią Tarnów w sobotę, 17 kwietnia 2021 roku (początek o godz. 11).

Wieczysta Kraków - nuda przed przerwą

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala. Obie gościły na ich polu karnym, ale brakowało im wykończenia akcji. W 23 min po dośrodkowaniu z prawej strony Jakub Kowalski z bliska główkował obok bramki.

W 40 min po kolejnym rzucie rożnym dla Wieczystej jej zawodnicy sygnalizowali zagranie ręką... dwóch piłkarzy Stali, ale arbiter nie przerwał meczu i nie podyktował rzutu karnego. W dwóch innych sytuacjach w opresji był bramkarz lidera "okręgówki" Paweł Krawczyk.

Wieczysta Kraków - emocje w II połowie

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu groźnie strzelił Radosław Madejski, ale Adrian Szady sparował piłkę na róg, po którym ponownie ten usiłował pokonać bramkarza Stali. Częste wykonywanie kornerów w końcu przyniosło powodzenie Wieczystej. W 57 po centrze Majewskiego groźnie główkował Krzysztof Szewczyk, ale piłkę sprzed bramki wybił Marcin Budnik. Chwilę później, po kolejnym dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu rożnego, Adrian Frańczak z 6 metrów głową wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 66 min, kiedy po strzale z prawej strony Michał Miśkiewicz wypuścił piłkę z rąk, co po chwili wykorzystał Konrad Andrzejczak, który z ośmiu metrów trafił do siatki. W 74 min strzał Patryka Zielińskiego obronił Amin Stitou. Oba zespoły do końca spotkania dążyły do zmiany wyniku. W 84 min okazję miał Frańczak, ale golkiper Stali nie dał się zaskoczyć. 2 min później Damian Guzik w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka.

Stal Brzeg - Wieczysta Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Frańczak 58, 1:1 Andrzejczak 66.
Wieczysta: Krawczyk (46 Miśkiewicz) - Frańczak, Michalski, Jurkowski, Guzik - Bąk (77 Buras), Urbański, Gamrot (60 Krasuski), Kumah (68 Zieliński) - Szewczyk (77 Pachowicz), Majewski.