Wieczysta Kraków. Zwycięstwo „Żółto-czarnych" z rumuńskim II-ligowcem w pierwszym sparingu w Turcji

Piłkarze Wieczystej od soboty przebywają na zgrupowaniu w Turcji
Piłkarze Wieczystej od soboty przebywają na zgrupowaniu w Turcji kswieczysta.com
Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji III-ligowa Wieczysta Kraków pokonała w sparingowym meczu w Belek II-ligową rumuńską drużynę Concordię Chiajna 2:0.

Był to pierwszy z aż ośmiu zaplanowanych przez krakowski kub sprawdzianów podczas pobytu w Turcji. Sparing odbył się w kompleksie treningowym w Belek (na trzech innych boiskach także rozgrywano mecze).

W pierwszej połowie „Żółto-czarni" mieli przewagę, starali się grać agresywnie, atakować rywali przy wyprowadzaniu piłki, wypracowali sobie kilka sytuacji, ale żadnej z nich nie zakończyli celnym strzałem. Kilka wrzutek na pole karne wyłapał bramkarz Iustin Popescu. W 32 min po pojedynku powietrznym z Manuelem Torresem upadł on na murawę i wrócił do gry dopiero po interwencji medycznej.

Najwięcej emocji przed przerwą dostarczył ostatni kwadrans gry. W 36 min w dogodnej sytuacji jeden z Rumunów strzelił obok słupka, a chwilę później Adrian Voicu z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W doliczonym już czasie gry Gabriel Goicea faulem naprawił swój błąd, nie dopuszczając Torresa do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po chwili po groźnym rzucie wolnym udanie interweniował Popescu.

W drugiej połowie spotkania „Żółto-czarni" także dominowali na zielonej murawie. Wyprowadzali więcej akcji, starali się szybko przechodzić do ataku po przejęciu piłki. Dwie dogodne okazje miał Maksymilian Hebel; za drugim razem trafił z kilku metrów w poprzeczkę. Co się jednak odwlecze...

W 72 min po dalekim dośrodkowaniu na pole karne George Calintaru głową wybił piłkę tyłem poza „16", ale przejął ją Karol Danielak i huknął w okienko bramki, kompletnie zaskakując golkipera Concordii. 5 min później po składnej, kombinacyjnej akcji i podaniu Hennosa Asmelasha, z 10 metrów celnie strzelił Torres.

Rumuńska drużyna nie zrezygnowała z odrabiania strat, do końca meczu próbowała zdobyć choćby honorowego gola. Najbliższa szczęścia była tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, gdy stworzyła sobie dwie dogodnej okazje, najpierw po rzucie wolnym, a potem po rzucie rożnym. W obu sytuacjach udanie jednak interweniował bramkarz Wieczystej.

O godz. 15 Wieczysta zagra z zespołem ukraińskiej ekstraklasy PFK Lwów.

Wieczysta Kraków - Concordia Chiajna 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Danielak 72, 2:0 Torres 77.
Wieczysta (skład wyjściowy): Krawczyk - Asmelash, Kołodziej, Bujak, Kumah - Torres, Pietras, Misak, Pałaszewski, Danielak - Hebel.