Święto Rękawki jak wehikuł czasu
Dwie potężne armie stanęły naprzeciw siebie u stóp Kopca Krakusa, skrzyżowały miecze, topory i tarcze i nie szczędziły swoich sił, walcząc o upragnione zwycięstwo. Wiślanie byli wspierani przez słowiańskich bogów, a wśród nich m. in. Światowida (boga urodzaju i wojny, naczelnego boga Słowian połabskich), Swaroga (boga ognia i kowalstwa), Welesa (boga podziemi, patrona kupców i rzemiosła), czy Jaryła (słowiańskie bóstwo płodności i wiosny).
Wśród odważnych wojów, zarówno po stronie Wiślan, jak również wojowników broniących swego terytorium byli przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych z całej Polski. Na Kopcu Krakusa pojawili się wojowie przybyli z terenów od Tatr po Bałtyk, między innymi z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Łodzi, Wrocławia, Zakopanego czy też pomorskich miejscowości. Na polu bitewnym było słychać niosące się zawołania bojowe, a także chrzęst zbroi, a także szczęk toporów i mieczy.
Bitwa wielkich wojowników to kulminacyjne wydarzenie każdej edycji Święta Rękawki, która jest organizowana od 2001 roku z inicjatywy Centrum Kultury Podgórze i drużyny Wojów Wiślańskich Krak.
70 % firm wskazuje problem ze znalezieniem specjalistów

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA