Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Spotkanie Forum Małopolski Zachodniej w Brzeźnicy
Wójt Brzeźnicy Bogusław Antos podkreśla, że o takim pomyśle mówiło się od dawna. Tym bardziej, że wycieczki rowerowe są coraz popularniejszą formą wypoczynku zarówno mieszkańców zachodniej części Małopolski, jak i turystów, których przybywa tutaj coraz więcej. Podpisanie umowy przybliża do realizacji tych planów.
- Na terenie gmin Małopolski zachodniej jest już szereg szlaków rowerowych. Mamy Velo Skawę, Wiślaną Trasę Rowerową czy trasy po Dolinie Karpia. Zależy nam, aby w oparciu o istniejące już szlaki i nowo utworzone stworzyć sieć, która pozwoli nam jeszcze pełniej wykorzystać bogate walory turystyczne regionu - mówi Bogusław Antos.
Przypomina, że jest to kolejny krok po przyjętym w ub. roku przez gminy i powiaty uczestników Forum Małopolski Zachodniej opracowania pt. „Potencjał turystyczny Małopolski Zachodniej”.
Nowe trasy i promocja atrakcji turystycznych w Małopolsce zachodniej
Projekt poza trasami rowerowymi zakłada wyznaczenie atrakcji turystycznych na terenie poszczególnych gmin i powiatów, które będzie można zobaczyć podróżując wspomnianą siecią. Przewiduje także ich ich wspólną promocję.
Forum jako przykład takiego rozwiązania podaje Wiślaną Trasę Rowerową. Im więcej ścieżek rowerowych w poszczególnych gminach połączonych w jedną sieć tym większe są możliwości wykorzystania istniejących i nowych atrakcji.
Projekt sieci ścieżek ma być gotowy do października i będzie podstawą dla poszczególnych gmin oraz powiatów do realizacji wskazanych zadań na swoim obszarze, a także o ubieganie się o środki zewnętrzne.
- Koncepcja obejmie cały powiat chrzanowski, oświęcimski oraz gminy Brzeźnica, Tomice, Wieprz, Andrychów i Mucharz - informuje Forum Małopolski Zachodniej.
Jest to stowarzyszenie powiatów, miast i gmin z subregionu zachodniego, które sobie stawia za cel rozwój tego obszaru oraz jego promocję, w tym także turystyczną.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Historia Chełmka i jego mieszkańców zapisana na zdjęciach w starych albumach
- Rynek w Kętach zmieniał oblicza. Zawsze był najważniejszym placem miasta. Zdjęcia
- Droga S1 między węzłami Oświęcim i Brzeszcze i dalej do Dankowic nabiera kształtów
- Campus uczelni w Oświęcimiu powiększył się o trzeci okazały gmach
- W Zatorze nie tylko Energylandia. Już wkrótce otworzy się piękny zamek
- Wyklęta z Oświęcimia skończyła 100 lat! Jej losy to niezwykła historia
Otwarcie sezonu 2023 w Energylandii
