Wieża na Skiełku o zachodzie słońca
Jak zapowiadano jeszcze kilka miesięcy temu pierwsi turyści mieli wejść na wieżę widokową na Skiełku pod koniec stycznia 2023 roku. Obiekt udało oddać się w połowie kwietnia. Momentalnie stała się ona hitem.
My wybraliśmy się na Skiełek żeby podziwiać zachód słońca z wieży, która ma 28 metrów wysokości, natomiast taras widokowy położony jest na wysokości ok. 23 metrów. To najwyższy tego typu obiekt w Beskidzie Wyspowym. Widoki były niesamowite.

Sprawdziliśmy widoki z wieży widokowej na Skiełku
Ze Skiełku rozpościerają się widoki na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy. Żeby każdy mógł to zobaczyć powstała tam wieża widokowa. To kolejna tego typu atrakcja w regionie, która już cieszy się będzie dużą popularnością.
Sam szczyt, który ma zalewie 750 m.n.p.m położony jest w granicach czterech miejscowości: Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka. Można tam dotrzeć z kilku stron, my wybraliśmy trasę z Łukowicy.

Warto też zaznaczyć, że jest to pierwszy szczyt Beskidu Wyspowego położony najbliżej Nowego Sącza (30 min. drogi samochodem).
Miejsce ma szansę stać się turystycznym hitem, szczególnie ze względu na łatwy dostęp dla pieszych - żeby się tam dostać wystarczy około 40 min. pieszej wędrówki z parkingu przy kościele.
Miejsca parkingowe można szukać bliżej wejścia na Skiełek, bo wyznaczono tam parkingi. Droga prowadzącą przez las jest ciasna i stroma. Najlepszym więc pomysłem jest pozostawienie samochodu przy kościele w Łukowicy.
Wchodząc do lasu można wybrać jedną z wydeptanych ścieżek, która prowadzi na szczyt. Cała wędrówka zajmuje poniżej godziny, trasa jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, ponieważ podejścia w większości są łagodne.
Budowa wieży widokowej na Skiełku
Dzięki sprzyjającej pogodzie montaż odbywa się za pomocą dźwigu i zwyżki, a nie jak wcześniej wykonawca zakładał z helikoptera.
Stalowa wieża widokowa ma mieć lepszą żywotność, niż drewniana konstrukcja. Będzie też jedną z najwyższych w regionie

Na budowę wieży widokowej na Górze Skiełek nad Łukowicą, władze gminy pozyskały środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tarczy dla gmin górskich na infrastrukturę turystyczną. Kosztowała ona 1,5 mln zł.
Stalowa wieża widokowa ma mieć lepszą żywotność, niż drewniana konstrukcja. W sierpniu firma Ekobudtsal z Chorzowa rozpoczęła prace w Beskidzie Wyspowym. Dzięki sprzyjającej pogodzie montaż odbywał się za pomocą dźwigu i zwyżki, a nie jak wcześniej wykonawca zakładał z helikoptera.
[b]Recyklomaty działają w Nowym Sączu. Oddajesz butelkę czy puszkę, dostajesz ekopunkty[b]

- TOP największych firm w Nowym Sączu i regionie. Zna ich cała Polska
- Zagraniczne piękności. Oto żony, dziewczyny i partnerki piłkarzy Sandecji Nowy Sącz
- Plejada gwiazd na otwarciu kliniki medycyny estetycznej w Nowym Sączu
- Sądecki Banksy, czyli Mgr Mors i jego kolejna odsłona „Serialu na Węgierskiej”
- Nieziemskie wnętrza Astro Centrum. "Ten obiekt może zrobić furorę"
- Stworzyła dzieło sztuki z czekolady, masy cukrowej i wódki. Zdobyła Grand Prix