https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wisła Kraków podpisała umowę z firmą Lyoness

Krzysztof Kawa
Na rękawkach koszulek piłkarzy Wisły na najbliższym meczu pojawi się nowe logo
Na rękawkach koszulek piłkarzy Wisły na najbliższym meczu pojawi się nowe logo fot. Wojciech Matusik
Wisła Kraków podpisała 3-letnią umowę z firmą Lyoness. Przez ten okres będzie otrzymywać co najmniej 1,4 mln złotych rocznie. Co najmniej, bowiem dodatkowe przychody zależą od dwóch innych składowych porozumienia: premii związanych z wynikami piłkarskiej drużyny oraz programu lojalnościowego. Duże nadzieje zarząd Wisły wiąże przede wszystkim z tym ostatnim.

Logo firmy pojawi się na rękawkach koszulek zawodników. Punktem wyjścia do rozmów była umowa wynegocjowana... na początku tego roku przez poprzedni zarząd, na czele którego stał Piotr Dunin-Suligostowski, jeszcze w erze Tele-Foniki.

Lyoness do Wisły przyciągnął wówczas Ludwik Miętta-Mikołajewicz, honorowy prezes klubu. To on wykonał zasadniczy krok, zostawiając władzom spółki sfinalizowanie negocjacji.

Firma miała być sponsorem głównym, co oznaczało wejście z logo na najbardziej eksponowane miejsce na koszulce. Tele-Fonika była skłonna je ustąpić, gdyż zgodnie z porozumieniem zawartym z konsorcjum banków z października ubiegłego roku, w roku 2016 nie mogła wydać na klub więcej niż 4,3 mln zł.

Pieniądze z Tele-Foniki zostały bardzo szybko skonsumowane, tymczasem Lyoness był gotów zapłacić 2,5 mln zł rocznie i dodatkowo oddać 1 procent z każdej transakcji przeprowadzonej przez posiadacza dedykowanej klubowi karty cashback. Wydawało się, że wynegocjowana na takich warunkach umowa wejdzie w życie już w lutym. I wtedy wydarzenia przybrały nieoczekiwany obrót. Wśród tych, którzy wyrażali największe zastrzeżenia był Robert Gaszyński, były prezes zarządu piłkarskiej spółki, a wówczas jeden z doradców Bogusława Cupiała. Rozmowy zostały zerwane i Tele-Fonika już do nich nie wróciła.

Lyoness zwrócił się do innych klubów i w ciągu pół roku podpisał umowy z Lechem Poznań, Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Wszędzie tam zrozumiano, że zyski z tytułu użytkowania kart zakupowych przez kibiców (1 proc. od każdej transakcji) szybko mogą przerosnąć kwotę uzyskaną ze sponsoringu.

Wisła wróciła do rozmów z Lyoness natychmiast po zmianach pod koniec sierpnia, gdy właścicielem zostało Towarzystwo Sportowe. I znów pierwszy krok wykonał prezes Miętta-Mikołajewicz. Punktem wyjścia była umowa z lutego, lecz ostatecznie nowy zarząd z Marzeną Sarapatą i Robertem Szymańskim zdecydował, że korzystniej będzie podpisać porozumienie na niższą kwotę bazową (wspomniane 1,4 mln zamiast 2,5 mln), pozostawiając główne miejsce na koszulce innemu kontrahentowi. Plan obliczony jest na osiągnięcie wyższych przychodów. Warunkiem jest doprowadzenie trwających rozmów z agencją, która w nich pośredniczy, do szczęśliwego finału. Może do tego dojść jeszcze w październiku.

Przedstawiciele Lyoness Poland nie mieli nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, zatwierdziła je także centrala tej międzynarodowej spółki w Szwajcarii. Krakowianie mają umowę skonstruowaną podobnie jak trzy wymienione powyżej czołowe kluby ekstraklasy. A więc uprzywilejowaną, bo inne (nie tylko piłkarskie), które wprowadziły karty cashback dla kibiców nie dostają za sponsoring ani złotówki.

Więcej informacji o Wiśle Kraków znajdziesz tutaj

Sportowy24.pl w Małopolsce

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Instynkt
Jak czytam wasze komentarze, to na prawdę śmiać mi się chce. Że to piramida, że to Amber Gold, a hu.. wiecie . Zacznijmy pod podstaw, urodziłeś się i mamusia i tatuś robił i robi zakupy żebyś żył. Gdyby byłi w programie zaoszczędzili by do 5% na tym że was utrzymują, ale nie było tego kiedyś. Jeżeli idziesz do pracy to zarabiasz pieniądze , jednak jesteś w pewnej strukturze. Jednak to wewnętrzna hierarchia i Ci co są wyżej od Ciebie , więcej zarabiają ( logiczne ta bo przecież prezes jest właścicielem więc zarabia najwięcej). Jak kupujesz obligacje, inwestycje itp, to ktoś zarabia na prowizji. Jak korzystasz z internetu, to znają twoją lokalizację, jak kupisz i płacisz karta płatniczą to wiedzą gdzie kupujesz i co kupujesz. Tak właśnie dzięki tym informacją rynek dostosowuje się do twoich potrzeb, a przy tym ktoś na tym zarabia pieniądze. NORMALNE. Jak korzystasz z fejsbuka czy innych portali społecznościowych, to wiedza o tobie wszystko, ale żaden o tym nie mówi. A gdy firma jest nowa narynku, wchodząc z programem , miała nie dokońca sprecyzowany cel i nie dokońca jasne rzeczy, za co w PL trochę oberwała od ludzi którzy lubią spędzać czas na pierdołach i negować wszystko "bo Ja wiem lepiej" to , teraz dopisujecie coś co jest nie prawdą. Firma na dzień dzisiejszy ma się dobrze, nawet bym powiedział super, nie każda w takim czasie jest w s tanie osiągnąć swój statut w kilkudziesięciu państwach. To praca na lata, a jednak Lyoness to osiągnął. Teraz ludzie zazdroszczą pomysłu. Powiesz a tam, wizje macie jakieś. Tak mamy , wizje miał Apple, Microsoft, Facebook, Nasz Klasa, i wiele innych dużych firm.
Dlaczego oni mają krocie a nie wszyscy. Bo to oni mieli wizję i spełnili to, inni mówili że się nie da. Tak jest społeczeństwo zbudowane, garstka zarabia miliony na milionach ludzi :) . Proste. Nie wierzysz w projekt, to nie . Każdy ma do tego prawo - Ci co wierzą mają z tego korzyści. Ci co wierzą w cokolwiek ,że im wyjdzie w końcu osiągają cel. Pozdrawiam wszystkich kto mnie rozumie i nie ma klapek na oczach Pa
O
Olo
Jak nie wiecie jak to działa to po chu..piszecie???
H
Hdkxh
To dla czego oficjalna strona klubu nie podaje tego faktu?
S
Się nie brzydzą
Więc dajcie sobie spokój żydki.
W
WIŚLACKA BRZYCZYNA
Lyoness działa jako nielegalny system zwiększania zysków - czyli taki o strukturze piramidy. Oskarżona firma nie ma sobie nic do zarzucenia: "Prowadzimy wspólnotę zakupową na przejrzystych i prostych zasadach". Poza tym powód samodzielnie od miesięcy zgłasza skargi na Lyoness z powodu "nadużyć". Nadużyć związanych z aktywami i zyskami, na które firma miała wywierać bezprawnie negatywny wpływ. Miałoby to wyczerpywać znamiona oszustwa i defraudacji.

Prokuratura potwierdziła otrzymanie skargi na Lyoness. Nie jest na razie jasne, czy sprawą zajmie się jednostka z Graz czy Klagenfurtu. "Nie mamy wątpliwości, że Lyoness to bardzo zmyślna piramida", wyjaśnia Huainigg.

W swoim piśmie oskarżenie szczegółowo wykazuje, dlaczego Lyoness nie ma możliwości samodzielnego finansowania przy użyciu wyłącznie jednoprocentowego systemu rabatowego. Prawdziwą podstawą działalności firmy są bowiem "zaliczki na poczet przyszłych zakupów". Przy pomocy tego terminu Klienci i opinia publiczna zostali masowo wprowadzeni w błąd.
Iluzja

To, że Lyoness jest wspólnotą zakupową, to tylko przykrywka. Klienci, mamieni wizją dużego zarobku (zgodnie z zasadą: zysk bez pracy), przekonywani są do wpłacania zaliczek i werbowania kolejnych osób, które wpłacą kolejne zaliczki. "Dodatkowo system jest dość złożony, warunki handlowe zagmatwane", mówi Huanigg. W skardze dokładnie przedstawiony jest skomplikowany model biznesowy z przedstawicielstwami w wielu krajach z przyporządkowanymi doń "matrycami systemowymi".

Ostrej krytyki doczekała się także fundacja "Lyoness Child & Familiy Foundation". Została ona utworzona tylko w celu zakamuflowania przed Klientami i opinią publiczną prawdziwej działalności Lyoness.

Te oskarżenia to dla Lyoness nic nowego. Od sierpnia firma boryka się z powództwem cywilnym w Graz złożonym przez byłego partnera. W Szwajcarii, gdzie Lyoness również działa, Fundacja Ochrony Konsumentów zaleca ostrożność. Zasady funkcjonowania systemu są niezrozumiałe, co może wskazywać, że coś jest ukrywane. Krytycznie wypowiadają się również pracownicy Izby Pracy (AK) w Styrii (Austria): od lat nawołujemy do ostrożności i sceptycznego podejścia do systemu Lyoness.
w
w
Korupcja to raczej była na cracovii.
k
krakus
Kolejny krok do normalnosci. Krakow czeka na puchary wiec do boju Wiselko!!!
N
Nie wiem
Chce mieć coś wspólnego z klubikkiem w którym zasiadają ludzie zamieszan ii w sprawy korupcyjne wyłudzenie vatu i z tylnego siedzenia pozwalają na dodatek dyrygowsc miskowi konfidentowi co innych dilllerow daje do pieca żeby samemu mieć parasol ochronny. Totalne dno !!!
J
Jakiś gość
I sądzisz że każda firma która podlega kontroli zawsze jest piramidą?
G
Gość
Wisła robi tak jak Legia, Lech i Lechia...
T
TYLKO WISŁA
WISŁA PANY!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska