Wisła Kraków remisuje z Bułgarami. Sędzia wymyślił sobie karnego

Andrzej Banaś
Wisła Kraków rozegrała ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. „Biała Gwiazda” zremisowała w nim bułgarską Ardą Kyrdżali 2:2. Krakowianie przez większość meczu dominowali, ale w drugiej połowie popełnili też błędy. Cieniem na tym spotkaniu kładzie się też praca tureckiego sędziego, który podyktował dla Ardy wydumany rzut karny.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Podopieczni Alberta Rude byli lepsi od pierwszych minut piątkowego meczu. Przede wszystkim groźniej atakowali. Prowadzić mogli już w 19 min, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Eneko Satrustegui. Trafił w słupek.

W 26 min wiślacy objęli już prowadzenie. Po szybkiej akcji poszło dośrodkowanie z lewej strony od Eneko Satrusteguiego, a w polu karnym nogę do piłki dostawił Angel Rodado i mieliśmy 1:0.

Trzy minuty później Jesus Alfaro podał w pole karne do Romana Goku, który obrócił się z piłką i oddał błyskawiczny, mocny strzał. Na tyle precyzyjny, że zrobiło się 2:0.

W drugiej połowie zaatakowała Arda. Krakowianie bronili się do pewnego momentu dobrze, ale w 60 min popełnili poważny błąd. Alvaro Raton wybił piłkę w taki sposób, że ta trafiła na czterdziesty metr do Łyczezara Kotewa, a ten uderzył natychmiast, lobując bramkarza Wisły.

Cztery minuty później mieliśmy rzut karny, który wymyślił sobie turecki sędzia. W polu karnym co prawda Jakub Krzyżanowski starł się ze Stanisławem Iwanowem, ale o faulu nie było mowy. Arbiter wskazał jednak na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Tonisław Jordanow i zrobiło się 2:2.

Do końca meczu więcej ochoty na zdobycie zwycięskiej bramki przejawiała Wisła. Bułgarzy grali bardziej na czas. Tak jakby remis z krakowską drużyną ich satysfakcjonował. „Biała Gwiazda” miała swoje okazje na gole, m.in. Szymon Sobczak, ale ostatecznie nie udało się jej przechylić szali na swoją stronę i spotkanie zakończyło się remisem.

W sobotę wiślacy wracają do Polski. Ostatni sparing przed inauguracją wiosennej części sezonu w I lidze, Wisła rozegra 10 lutego w Myślenicach z Górnikiem Łęczna.

Wisła Kraków - Arda Kyrdżali 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Rodado 26, 2:0 Goku 29, 2:1 Kotew 60, 2:2 Jordanow 65 karny.
Wisła: Raton (71 Stępak) - Szot (62 Jaroch), Łasicki (62 Uryga), Kutwa (46 Colley), Satrustegui (46 Krzyżanowski) - Sapała (62 Carbo), Talar (62 Duda) - Tokarczyk (62 Villar), Goku (62 Gogół), Alfaro (31 Basha, 62 Olejarka) - Rodado (62 Sobczak).
Arda: Petrow - Łozew, Stojew, Kraczunow, Ebenezer - Iwanow, Kotew, Tilew, Diułgerow, Kokonow - Jordanow. Grali też: Ignatow, Tetah, Jurukow, Żekow, Mitew, Tiutiukow, Conew.
Żółta kartka: Rodado.