Wiślanie stawili opór mocnej Cracovii

Przemysław Mirek
Drużyna rezerw Cracovii została wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny. Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Wiślanie Jaśkowice zremisowali z rezerwami Cracovii 1:1 (1:0). Wynik otworzył w 12. minucie Maciej Wcisło, a do remisu, tuż po zmianie stron doprowadził Patryk Serafin.

Rezerwy Cracovii przyjechały do Skawiny (tam mecze w roli gospodarza rozgrywają Wiślanie) wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. Sebastian Steblecki, Jarosław Mihalik i Paweł Jaroszyński.

Różnica kilku klas rozgrywkowych pomiędzy piłkarzami była widoczna. Cracovia rozgrywała piłkę i starała się kombinacyjnymi akcjami przedzierać pod bramkę gospodarzy. Pierwsza bramka mogła paść już w 13 minucie, ale strzał Mihalika odbił się od słupka. W odpowiedzi Wiślanie wyszli z kontratakiem. Maciej Wcisło dostał prostopadłą piłkę pomiędzy obrońców, a bramkarza, przyjęciem ominął Rafała Dobrolińskiego i skierował piłkę do pustej bramki.

Cracovia konsekwentnie budowała jednak kolejne akcje. Pięć minut później ładną, dwójkową akcję przeprowadzili Steblecki i Mihalik, ale strzał tego pierwszego został zablokowany. Po pierwszej połowie Cracovia miała optyczną przewagę, jednak konsekwentna gra Wiślan pozwalała odpierać kolejne ataki.

Po zmianie stron Cracovia szybko doprowadziła do wyrównania. Na lewej stronie urwał się Sebastian Strózik, minął obrońców i wyłożył piłkę Patrykowi Serafinowi, który plasowanym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Goście po strzelonej bramce poszli za ciosem. W kolejnej akcji Serafin trafił w poprzeczkę, a strzał Stebleckiego został zablokowany. Po 15 minutach zmasowanego ataku obraz gry się uspokoił. Aż do doliczonego czasu gry. Wtedy to Wiślanie mieli doskonałe sytuacje do zadania decydującego ciosu. Najpierw Paweł Szwajdych przegrał pojedynek z Rafałem Dobroliński, a chwilę później bramkarz „Pasów” doskonale obronił strzał głową Pawła Galosa.

Wiślanie Jaśkowice – Cracovia II 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Wcisło 12, 1:1 Serafin 48.
Wiślanie: Ropek – Radwański (37 Kuliszewski), Galos, Piekarski, Marcin Morawski II – Białek, Michał Morawski, P. Morawski, Krasuski (85 Labut) – Szwajdych, Wcisło (71 Sosin).
Cracovia: Dobroliński – Jarzynka, Ochał, Litauszki, Jaroszyński – Dimun, Szymczak, Serafin, Mihalik, Steblecki – Strózik.
Żółte kartki: Michał Morawski, P. Morawski oraz Steblecki, Dimun.
Sędzia: Paweł Gądek (Tarnów).