Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni. Zobacz program

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nowoczesne osiedle zamiast spalarni odpadów, bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży, budowa mieszkań oraz hali sportowej to jedne z filarów programu wyborczego Rafała Kosowskiego, kandydata na burmistrza Chrzanowa. Doświadczony samorządowiec obiecuje rozwiązanie wielu problemów, z którymi gmina boryka się od lat. Chce zatroszczyć się o dzieci, dorosłych oraz seniorów.

Wybory 2024. Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni. Zobacz program

Stowarzyszenie Wspólny Chrzanów istnieje od 20 lat. W tegorocznych wyborach reprezentuje go 29 bezpartyjnych kandydatów na radnych. Ich kandydatem na Burmistrza jest Rafał Kosowski związany ze Wspólnym Chrzanowem od 10 lat.

Program kandydata na burmistrza Rafała Kosowskiego i kandydatów na radnych KWW Wspólny Chrzanów:

 • Sprzątanie miasta i sołectw, koszenie i utrzymanie zieleni, łatanie dziur, asfaltowanie ulic, naprawa chodników i budowa nowych, bezpieczne przejścia dla pieszych oraz budowa parkingów
 • Podjęcie budowy nowoczesnego „Zielonego osiedla” mieszkaniowego zlokalizowanego obok os. Młodości (między ulicami Witosa i Nowakowskiego oraz między Szarych Szeregów i ciepłownią). Ten teren idealnie nadaje się do życia i wypoczynku po pracy, a nie jako miejsce budowy spalarni śmieci.
 • Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży z gminy Chrzanów i usprawnienie komunikacji na terenie miasta i sołectw, m.in. na osiedlu Niepodległości, Północ oraz Kąty. Znaczne zwiększenie kursów do Katowic i Krakowa, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.
 • Ekologia na miarę XXI wieku – wysypisko śmieci w Balinie nie powinno dłużej śmierdzieć, należy obniżyć cenę śmieci wzorem innych miast, kontynuować budowę kanalizacji, wprowadzić system zachęt do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, a także zazielenić gminę poprzez nasadzenia drzew i krzewów.
 • Regularne konsultacje z mieszkańcami we wszystkich ważnych kwestiach dla gminy.
 • Zmiany w działaniu Chrzanowskiego Budżetu Obywatelskiego na korzyść mieszkańców gminy, z podziałem na miasto i sołectwa.
 • Budowa nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali sportowej przy basenie na os. Kąty, gdzie można będzie trenować, rozgrywać mecze, organizować koncerty muzyczne oraz imprezy miejskie i ponadlokalne.
 • Budowa mieszkań komunalnych oraz w ramach TBS.
 • Zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach i wydłużenie czasu pracy tych placówek, co umożliwi rodzicom powrót do pracy i rozwój zawodowy, a także powstanie klubików dla dzieci.
 • Poprawa jakości edukacji w gminie. Umożliwienie skorzystania mniej zdolnym uczniom z bezpłatnych zajęć edukacyjnych wyrównawczych, a uczniom uzdolnionym – z dodatkowych zajęć rozwijających, a także ze stypendiów naukowych i pomocowych.
 • Uruchomienie profilaktycznych programów zdrowotnych dla mieszkańców naszej gminy (m.in. dla dzieci wymagających poradnictwa specjalistycznego; łatwiejszy dostęp do psychologów).
 • Utworzenie dziennych domów pobytu dla seniorów, powołanie Gminnej Rady Seniorów, wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Seniora.
 • Utworzenie Centrum Koordynacji Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością.
 • Stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju przedsiębiorczości i przygotowanie terenów inwestycyjnych.
 • Stworzenie rodzinnego centrum rekreacyjnego przy potoku Chechło – od ul. Pogorskiej po ul. Borowcową, z ciągiem pieszo-rowerowym, miejscem przygotowanym m.in. do grillowania i pieczenia ziemniaków po cabańsku, z placem zabaw dla dzieci oraz psim parkiem.
 • Zwiększenie ilości punktów oświetleniowych na ulicach w mieście i sołectwach z jednoczesnym przejściem na oświetlenie energooszczędne.
 • Rozbudowa bazy sportowo-rekreacyjnej w gminie.
 • Budowa nowych tras rowerowych oraz ciągów pieszo-rowerowych.
 • Zrównoważony rozwój miasta i sołectw.
Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni
Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni Sławomir Bromboszcz

Kandydaci do Rady Miejskiej z KWW Wspólny Chrzanów:

Okręg 1 – Śródmieście, Stara Huta, Kąty, Rospontowa, Borowiec

 1. Andrzej Filipczak - bezpartyjny, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie, politolog, studia podyplomowe: menadżer ekonomii społecznej, zarządzanie w stanach zagrożeń, ochrony ludności. Były oficer Państwowej Straży Pożarnej. Wiceprezes Stowarzyszenia Wspólny Chrzanów.
 2. Jarka Tobiasz – chrzanowianka, społeczniczka, związana z samorządem, przewodnicząca Zarządu Osiedla Rospontowa. Otwarta na wyzwania i pomoc innym osobom. Działa na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. Organizatorka Finałów WOŚP. Harcerka. Wiceprezeska Stowarzyszenia "Chrzanów Miasto dla Mieszkańców". Skuteczna. Aktywna.
 3. Marcin Wrzeszcz - z wykształcenia mgr inż. geodeta. Od 2001 r. pracuje w administracji samorządowej na stanowiskach związanych z geodezją, gospodarką nieruchomościami, planowaniem przestrzennym, ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną. W 2022 r. został wybrany przez mieszkańców Osiedla Stara Huta na Przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla.
 4. Bartłomiej Kula - lat 29, absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie. Od pokoleń związany z Chrzanowem, pracownik samorządowy, społecznik, związkowiec, miłośnik zwierząt i muzyki. Uczestnik oraz organizator akcji charytatywnych na terenie gminy Chrzanów.
 5. Danuta Kotecka – 69 lat, od 1985 r. mieszka w Chrzanowie. Ukończyła Technikum Ekonomiczne w Krakowie. Od 1986 r. prowadzi wraz z mężem działalność gospodarczą.
 6. Jacek Palka - rodowity chrzanowski caban, zawodowo związany z oświatą, kulturą i sportem strzeleckim, instruktor ZHP, wiceprezes LOK w Chrzanowie. Pomysłodawca Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”. Współtwórca klas mundurowych w powiecie chrzanowskim. Promotor strzelectwa w gminie i powiecie.
 7. Wojciech Gerlach - 32 lata, mieszkaniec Chrzanowa. Od 2012 roku rozwija się jako przedsiębiorca. Lubi pomagać ludziom, działa jako ratownik WOPR Chrzanów. Chciałby reprezentować wspólne interesy mieszkańców gminy Chrzanów dotyczące bezpieczeństwa, planowania przestrzennego, pomocy zwierzętom, jak również nowych inwestycji.
 8. Maria Góra, absolwentka Politechniki Krakowskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni dyrektor MZZK w Chrzanowie. Posiada duże doświadczenie i wiedzę w zakresie zarządzania nieruchomościami. Przez wiele lat dała się poznać jako osoba kompetentna i konsekwentna, twardo stąpająca po ziemi, energiczna i pełna optymizmu. Ważne jest dla niej właściwe i gospodarskie wydatkowanie środków finansowych gminy, wspieranie inicjatyw budowlano-inwestycyjnych oraz odbudowa autorytetu urzędu miejskiego.

Okręg 2 – Północ – Tysiąclecie, Niepodległości

 1. Ilona Elżbieta Zielińska - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w SP nr 8 w Chrzanowie. Mieszka na osiedlu Niepodległości, a wcześniej związana była z osiedlem Północ. W swoim programie podkreśla potrzebę zmian w układzie komunikacji miejskiej, stworzenia programów rozwijania zainteresowań w szkołach, a także dostosowania wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży.
 2. Urszula Żyła – chrzanowianka związana z os. Północ, a także z os. Niepodległości. Przez lata pracowała w Chrzanowie jako nauczyciel m.in. w SP nr 1 i 10 w Chrzanowie, a ostatnio jako dyrektor Żłobka Miejskiego w Chrzanowie, gdzie przeprowadziła i nadzorowała dwa gruntowne remonty. Wcześniej była też wizytatorem w Kuratorium Oświaty i doradcą metodycznym dla nauczycieli. Od roku jest na emeryturze. Jako radna chciałaby pracować na rzecz dzieci i młodzieży, nie zapominając o potrzebach seniorów.
 3. Piotr Klamann – 43 lata, od 20 lat mieszka w Chrzanowie razem z żoną, córką i synem. Od 17 lat pracuje w międzynarodowych firmach. Uważa, że Chrzanów potrzebuje radykalnych zmian. Inaczej postępować będzie dalsza degradacja naszego miasta i gminy. Nowe mieszkania, tańsze śmieci, bezpłatne bilety autobusowe dla dzieci oraz wyjście ze związku śmieciowego i samodzielna gospodarka odpadami przez Chrzanów - to jego cele.
 4. Elżbieta Hardzina - nauczycielka wychowania fizycznego w SP nr 10 w Chrzanowie, wieloletnia wychowawczyni oraz trenerka dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Przed laty była zawodniczką w MKS Chrzanów i zespołach ekstraklasowych. Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych synów - również zawodników I ligowego zespołu Unimeal Recycling MTS Chrzanów.
 5. Ernest Ciepałowicz - lat 29, absolwent Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie - kierunek opiekun medyczny. Od ponad 10 lat związany z gminą Chrzanów, członek Rady Osiedla Śródmieście. Uczestnik, organizator i współorganizator akcji charytatywnych w Chrzanowie, nigdy nie odmawia pomocy i wsparcia. Znają go sąsiedzi, ludzie starsi i schorowani wiedząc, że zawsze można na niego liczyć.
 6. Iwona Wałowicz – mieszkanka Chrzanowa, od ponad 50 lat związana z osiedlem Północ. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie i studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracowała w Szkołach Podstawowych nr 7 oraz 10, w Powiatowym Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie oraz w przedszkolu. Obecnie na emeryturze.
 7. Tadeusz Data – mieszkaniec Chrzanowa od 50 lat. Kierowca zawodowy. Poprawa stanu dróg, komunikacji oraz bezpieczeństwa mieszkańców to jego cel.
Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni
Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni Sławomir Bromboszcz

Okręg 3 – Młodości, Kościelec, Stella

 1. Rafał Kosowski – 53 lata, mieszkaniec Chrzanowa, prawnik, przedsiębiorca, studia podyplomowe z zakresu nieruchomości oraz integracji europejskiej. Od 25 lat działa w samorządzie – najpierw jako sekretarz miasta, później jako radny gminny, powiatowy oraz województwa małopolskiego. Jest wiceprezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
 2. Jolanta Piecuch - lat 60, chrzanowianka, mieszka na os. Kościelec. Mężatka, mama trójki dzieci. Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej oraz studiów podyplomowych: studium pedagogicznego; prawa i administracji; inżynierii środowiska i energetyki oraz zarządzania nieruchomościami. Wieloletni pracownik samorządowy, m.in. dyrektor Administracji Budynków Komunalnych w Krzeszowicach. W latach 2016–2018 zastępca Burmistrza Chrzanowa ds. gospodarczych.
 3. Urszula Godyń - od urodzenia mieszkanka Chrzanowa, najpierw osiedla Młodości, aktualnie osiedla Kościelec. Mężatka, mama dwóch córek. Z wykształcenia geodeta, absolwentka Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie kierunek administracja publiczna i na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach kierunek zarządzanie. Od 20 lat pracownik administracji samorządowej, w tym przez 16 lat Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, od 4 lat PODGiK Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.
 4. Tomasz Brożek - chrzanowianin, mieszkaniec Kościelca, prywatnie mąż Dominiki, tata Małgosi i Witka. Wspólnie z Dominiką łączą swoje pasje, prowadzą działalność gospodarczą, społeczną, organizują różne wydarzenia i akcje dla mieszkańców naszego regionu. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania społecznik. Prezes TW Kościelec, miejski aktywista, a w ostatniej kadencji miejski radny. Niepoprawny optymista z głową pełną pomysłów i realnym spojrzeniem w przyszłość.
 5. Anna Baczkowska-Dobranowska - nauczycielka przedmiotów zawodowych, logistycznych i transportowych w okolicznych szkołach. Wykłada na kursach dla kierowców przewożących towary niebezpieczne i doradza firmom transportowym. Bliska jest jej tematyka ochrony środowiska, transportu oraz gospodarki odpadami i substancjami niebezpiecznymi.
 6. Eugeniusz Borowy - emerytowany górnik. Od ponad 40 lat mieszka w Chrzanowie. Od dwóch lat jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie. Ogromny pasjonat sportu - były bokser Viktorii Jaworzno.
 7. Katarzyna Dominik (z domu Trębacz) - lat 39, urodzona w Chrzanowie. Żona, mama dwójki dzieci - Franciszka (10 lat) i Tymona (6 lat). Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, studia podyplomowe na kierunku menadżer ekonomii społecznej, ale zawodowo realizuje swoją pasję – prowadzi działalność gospodarczą zajmującą się florystyką. Jest członkiem Rady Osiedla Młodości - w zarządzie pełni funkcję sekretarza.

Okręg 4 – Balin, Okradziejówka, Luszowice, Płaza, Pogorzyce, Źrebce

 1. Dorota Kośmider – mieszkanka Płazy. Zawodowo i społecznie wspiera osoby z niepełnosprawnościami, starsze. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników i Sympatyków Środowiskowych Domów Samopomocy. Radna Rady Miejskiej w Chrzanowie (2018-2024). Członek Rady Sołeckiej w Płazie, przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
 2. Janusz Marian Krupnik - sołtys Pogorzyc, lat 62, żonaty, troje dorosłych dzieci oraz dwie wnuczki i dwóch wnuków. Od 30 lat zajmuje się szkoleniem kierowców. Był komendantem chrzanowskiego Hufca ZHP oraz inicjatorem i kierownikiem budowy Stawów Kaskadowych w Pogorzycach. Prezes Towarzystwa Wędkarskiego Pogorzyce.
 3. Marek Husarek - lat 56, mieszkaniec Luszowic, a wcześniej Balina. Pracował w KWK Jaworzno. Miłośnik sportu - prezes klubu sportowego LKS „Polonia” Luszowice. Jest członkiem rady sołeckiej Luszowic oraz Gminnej Rady Pożytku Publicznego w Chrzanowie.
 4. Agnieszka Oleszycka - lat 40, bezpartyjna, rodowita płazianka, ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Działa w Radzie Sołeckiej w Płazie i Kole Gospodyń Wiejskich „Płazianki”. Pracuje w Valeo jako operator produkcji.
 5. Agnieszka Maria Stanek - lat 44, wykształcenie średnie techniczne - technik ekonomii oraz wyższe - pedagog społeczno-opiekuńczy. Od 15 lat rejestratorka medyczna w ZLA. Od zawsze mieszkanka Balina.
 6. Ewelina Porębska - lat 49, chrzanowianka, matka i żona. Absolwentka wydziału budownictwa na Politechnice Krakowskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 16 lat zawodowo związana jest z samorządem – pracuje w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. Od czerwca 2020 do października 2021 była członkiem Rady Sołeckiej w Balinie.
 7. Michał Kłyk – pochodzi z Balina, gdzie mieszka i prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest mężem i tatą dwójki wspaniałych dzieci. Ma 43 lata, wykształcenie wyższe w kierunku marketingu, ekonomii i zarządzania. Chciałby mieć realny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Balina. Od 2021 r. jest sołtysem i czynnie uczestniczy w działaniach społecznych i kreuje integracyjne wydarzenia kulturalne.
Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni
Rafał Kosowski kandydatem na burmistrza Chrzanowa. Chce budowy mieszkań zamiast spalarni Sławomir Bromboszcz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska