Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Robert Maciaszek chce nadal rządzić w Chrzanowie. Zobacz program wyborczy

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek będzie ubiegać się o reelekcję. W sobotę (24 lutego) przedstawił kandydatów swojego komitetu na radnych. W tym gronie znaleźli się zarówno doświadczeni samorządowcy, jak i osoby chcące po raz pierwszy zasiąść w radzie miejskiej. Nie brakowało zaskoczeń. Na liście pojawili się m.in. Roman Madejski, wcześniej PiS oraz Aleksandra Czucz, która w poprzednich wyborach rywalizowała o fotel burmistrza.

Wybory samorządowe 2024. Burmistrz Chrzanowa zaprezentował kandydatów na radnych. Nie zabrakło niespodzianek

Priorytety Burmistrza Maciaszka na kolejną kadencję:

Utworzenie strefy inwestycyjnej przy autostradzie A4 Dzięki strefie inwestycyjnej powstaną nowe miejsca pracy oraz zwiększą się dochody Gminy. Jej utworzenie przyczyni się do rozwoju gospodarczego ziemi chrzanowskiej oraz wzrostu atrakcyjności miasta dla inwestorów i mieszkańców. Dzięki nowym dochodom będziemy w stanie realizować jeszcze więcej inwestycji, modernizacji dróg oraz ciągle podnosić standard świadczonych usług publicznych, w tym komunikacji zbiorowej.

Budowa nowych mieszkań

Konsekwentnie stawiamy na budowę nowych mieszkań w Chrzanowie, aby zapewnić dostępne i godne warunki mieszkaniowe dla wszystkich. Przybycie nowych mieszkańców oznacza również nowych klientów dla lokalnych przedsiębiorców oraz zwiększenie dochodów budżetu Gminy. Nasze plany obejmują różne typy mieszkań, włączając w to mieszkania własnościowe, mieszkania na wynajem z opcją wykupu oraz mieszkania komunalne. Dodatkowo planujemy podniesienie standardu obecnych lokali socjalnych. |

Wzmożony nacisk na czyste, bezpieczne i zielone miasto Przygotowujemy się do realizacji kolejnych inwestycji w infrastrukturę miejską. Powstaną nowe boiska sportowe, place zabaw, zielone parki oraz drogi rowerowe. Zamierzamy również zainwestować w odnawialne źródła energii oraz modernizację oświetlenia ulicznego na bardziej energooszczędne, Nasza Gmina ma stać się miejscem jeszcze bardziej sprzyjającym aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji dla mieszkańców oraz bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Wybory samorządowe 2024. Burmistrz Chrzanowa zaprezentował kandydatów na radnych.
Wybory samorządowe 2024. Burmistrz Chrzanowa zaprezentował kandydatów na radnych. Sławomir Bromboszcz

Inwestycje w edukację i kulturę

Planujemy kolejne inwestycje w sektorze edukacji i kultury. Przewidujemy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Balinie, budowę nowej infrastruktury sportowej przy SP8 oraz przywrócenie dawnej świetności siedzibie chrzanowskiego Muzeum. Nasze szerokie wsparcie dla działań kulturalnych i edukacyjnych ma na celu promowanie rozwoju intelektualnego i artystycznego lokalnej społeczności. Ponadto, planujemy utworzenie letniej sceny koncertowej na Rynku oraz rozwój projektu Wędrujących Podwórek, które będą odwiedzać osiedla i sołectwa, pomagając w budowaniu lokalnej wspólnoty i zacieśnianiu więzi sąsiedzkich.

Wybory 2024. Robert Maciaszek chce nadal rządzić w Chrzanowie. Zobacz program wyborczy
Wybory 2024. Robert Maciaszek chce nadal rządzić w Chrzanowie. Zobacz program wyborczy
Wybory 2024. Robert Maciaszek chce nadal rządzić w Chrzanowie. Zobacz program wyborczy
Wybory 2024. Robert Maciaszek chce nadal rządzić w Chrzanowie. Zobacz program wyborczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska