https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory parlamentarne. Lewica zaprezentowała krakowska listę kandydatów do Sejmu

Grzegorz Skowron
- Mamy pełen parytet: 14 kobiet i 14 mężczyzn - mówił prof. Maciej Gdula,lider krakowskiej listy SLD kandydatów do Sejmu. Są na niej m. in. miejscy aktywiści, działaczki na rzecz praw kobiet.

- To wielka przyjemność przedstawiać tak różnorodną i wszechstronną drużynę. To osoby, które dzięki swojemu uporowi do tej pory powstrzymywały szkodliwe pomysły władz. Czas, aby wykorzystać tę energię, aby budować przyszłość i Polskę, która jest naszym wspólnym domem” - mówił prof. Gdula, lider listy SLD.

- Kandyduję jak mama, żona, jako rodzic, bo polskie rodziny potrzebują bezwarunkowego wsparcia. Wiem z jakimi problemami się borykają i jak możemy je razem rozwiązać. Wiem też, że każda rodzina, każda miłość, każdych dwoje kochających sięludzi bez względu na płeć, zasługuje szacunek i opiekę. Na dach nad głową, opiekę medyczną i wsparcie” - mówiła Gosek-Popiołek zajmująca drugie miejsce.

Na liście SLD znaleźli się m.in.: Magdalena Dropek, działająca na rzecz praw osób LGBT, Barbara Bielawska, organizatorki Krakowskiej Manify, Tomasz Leśniak (Kraków przeciw Igrzyskom). Pod tym samym szyldem wystarują też „osoby doświadczone w działalności administracyjnej, państwowej i samorządowe”j, takie jak Magdalena Kubańska, Marek Trzybiński i Paulina Tekiej. Wśród kandydatów znaleźli się także przedstawiciele związków zawodowych (Józef Król i Marcin Galent).

Lista SLD

Lista Okręg 13

 
1. Maciej Gdula (Wiosna)
2. Daria Gosek-Popiołek (Razem)
3. Joanna Lipińska-Piekarska (SLD)
4. Józef Król (SLD)
5. Magdalena Dropek (Wiosna)
6. Magdalena Kubańska (SLD)
7. Barbara Bielawska (Razem)
8. Marek Trzybiński (SLD)
9. Monika Szymańska (Razem)
10. Piotr Plebańczyk (Wiosna)
11. Joanna Hańderek (Wiosna)
12. Piotr Środa (Wiosna)
13. Alicja Beryt (Razem)
14. Monika Frenkiel (SLD)
15. Krzysztof Karcz (SLD)
16. Mateusz Burzawa (Razem)
17. Katarzyna Wolańska (Wiosna)
18. Olesia Ivchenko (Razem)
19. Tomasz Idzik (Wiosna)
20. Anna Gulińska (Wiosna)
21. Bartłomiej Modzelewski (Wiosna)
22. Piotr Grobler (Razem)
23. Rafał Zieleniewski (Wiosna, PPS)
24. Adam Jaśkow (SLD)
25. Marcin Galent (Razem)
26. Paulina Tekiel (Wiosna)
27. Kinga Gałka (SLD)
28. Tomasz Leśniak (Wiosna)

FLESZ - Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
30 sierpnia, 13:26, Koziolek:

O Boze ! Jacy oni brzydcy.. Zadne z nich nie przejdzie.

Najbrzydszy wygląd mają politycy PiS. W oczy rzuca się zgniłe uzębienie

u większości posłów tej partii. Jest to obrzydliwe i odrażające. Oni mają

z pewności cuchnący oddech.

K
Koziolek
O Boze ! Jacy oni brzydcy.. Zadne z nich nie przejdzie.
N
Nauczycielka z Krakowa
Leśniak - brawo !
G
Gość
jestem zdecydowany głosować na lewicę, ale lista jest tak słaba personalnie, że to aż ręce opadają. żadnego poważnego i znanego w krakowie nazwiska (tak, wiem, niektóre są znane - na fb wśród znajomych).
g
grzeg
Pan Gdula NIE MA tytulu profesorskiego. Informacja w tekscie jest falszywa. Upubliczniam ten prosty fakt.
T
Tootsie
Mają pełny parytet....i pomyśleć,że to dorośli ludzie.
G
Gość
L

ewica

l
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska