https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wydawnictwo krakowskiego Bunkra Sztuki przygotowuje książki o podwawelskich artystach

Paweł Gzyl
Opracowanie:
Andrzej Banas / Polska Press
Bunkier Sztuki wznawia działalność wydawniczą. Do końca tego roku rozpoczęte zostaną dwie serie publikacji: poświęcone artystom związanym z Krakowem oraz współczesnym problemom tego miasta.

FLESZ - Ile można zarobić w komisji wyborczej

od 16 lat

Nowy cykl katalogów ma na celu ogólnopolską promocję twórczości wybitnych artystów pracujących i mieszkających Krakowie, których dzieła prezentowane były w Galerii w ciągu ostatnich miesięcy. Piotr Lutyński, Kamil Kukla, Agata Kus, Adam Rzepecki – publikacje poświęcone właśnie tym twórcom ukażą się jeszcze w 2020 roku.

Struktura katalogów będzie stanowić połączenie tekstów krytycznych, dokumentujących, literackich i krytycznych dotyczących twórczości danego artysty. W wyniku połączenia różnych dziedzin kultury i nauki powstaną publikacje wielowymiarowe, analizujące twórczość artystów z kilku perspektyw.

Do współpracy przy pierwszej pozycji – katalogu Agaty Kus, który ukaże się w drugiej połowie czerwca – Wydawnictwo Bunkier zaprosiło Delfinę Jałowik, kuratorkę wystawy "Agata Kus Horror Picture Show", Darka Foksa, Stacha Szabłowskiego i Dorotę Masłowską.

Drugą serią wydawniczą Galerii będą książki związane ze współczesną historią Krakowa i wybitnymi postaciami, które miały znaczący wpływ na kulturę oraz bieg ważnych wydarzeń. Cykl otworzy publikacja poświęcona studentowi i działaczowi opozycji antykomunistycznej Stanisławowi Pyjasowi, która zostanie wydana w związku z planowaną przez Bunkier na sierpień wystawą Doroty Nieznalskiej "Sprawa Stanisława Pyjasa".

Wydawnictwa Bunkra Sztuki znajdą się na półkach księgarń w szerokiej dystrybucji już wkrótce. Więcej informacji na stronie www.bunkier.art.pl

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska