FLESZ - Chorwacja zaostrza zasady wjazdu

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu w komunikacie informuje, że dyrektorce zarzuca się popełnienie dwóch przestępstw niegospodarności, których istotą było doprowadzenie do nałożenia na szpital przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kar umownych z tytułu niedopełnienia warunków wynikających z umów zawartych z tym Funduszem oraz z obowiązujących przepisów w zakresie zapewnienia wymaganej obsady personelu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz dysponowania odpowiednim sprzętem diagnostycznym i zabiegowym.
- Jedno przestępstwo dotyczy okresu od 01 stycznia 2016 roku do 10 kwietnia 2017 r., w którym nałożono kary umowne w łącznej wysokości 1 042 358 zł, co spowodowało powstanie w tej wysokości szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w mieniu szpitala - informuje prokuratura z Nowego Sącz.
Natomiast drugie przestępstwo obejmuje okres od 1 września 2018 r. do 14 grudnia 2018 r., w którym wysokość nałożonych kar umownych, a tym samym wysokość szkody majątkowej w mieniu szpitala wynosiła 406 766 zł.
Jak informowała „Gazeta Krakowska” w grudniu 2019 roku, kontrolerzy NFZ ustalili, że w placówce dochodziło do sytuacji, że jeden lekarz pełnił łączony dyżur na oddziale neonatologicznym i pediatrycznym, braki pojawiały się także w obsadach lekarskich i pielęgniarskich, wymaganych umowami na innych oddziałach.
W grudniu 2019 roku prokuratura postawiła dyrektorce zarzuty. Szefowa lecznicy konsekwentnie - dla dobra prowadzonego postępowania - nie udzielała komentarzy w tej sprawie.
W obronie dyrektorki szpitala stanął zarząd powiatu tatrzańskiego, który jest organem prowadzącym dla placówki. Zdaniem władz powiatu szpital był dobrze zarządzany, a gospodarka finansowa prawidłowa, co potwierdzały badane przez biegłych rewidentów coroczne sprawozdania finansowe.
- Oceny zewnętrzne również potwierdzają prawidłowość działań. Dyrektor Szpitala jest laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia za efektywność zarządzania wręczonej na Forum Ekonomicznym w Krynicy w 2017 roku. Działania Prokuratury budzą nasze zdziwienie, ponieważ Szpital Powiatowy należy do nielicznej grupy szpitali w Polsce, które mają dodatni wynik finansowy oraz nie posiadają żadnych zobowiązań ani kredytów – napisał w 2019 roku w oświadczeniu zarząd powiatu tatrzańskiego.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]