Wystawa prezentowana na głównym deptaku pod Giewontem poświęcona jest słowom Ojca Świętego wypowiedzianym do górali podczas pielgrzymek na całym świecie.
- To wystawa, która przypomina słowa Karola Wojtyły nie tylko jako papieża, ale także jako kardynała. Zanim został papieżem, bardzo często pojawiał się w Zakopanem, w górach, spotykał się z mieszkańcami. I wiele pięknych słów do zakopiańczyków wówczas padło – mówi Joanna Staszak z wydziału kultury urzędu miasta w Zakopanem. - Ale jest tu także wiele słów, jakie Jan Paweł II skierował w czasie swoich licznych pielgrzymek. Słów skierowanych do ludzi gór z różnych zakątków świata.
Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego, zaznacza, że data nie jest przypadkowa. Bo to właśnie 18 maja 102 lata temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. - My musimy pamiętać o jego słowach. My pokolenie JPII mamy wyjątkowe zadanie, by przekazywać młodym ludziom, którzy nie pamiętają już papieża Polaka, to jego wyjątkowe przesłanie. Byśmy zawsze o nim i jego nauce pamiętali – mówi wiceburmistrz Zakopanego.
Na otwarciu wystawy słowa Ojca Świętego Jana Pawła II przytaczali aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - Krzysztof Najbor i Krzysztof Łakomik przy akompaniamencie Jakuba Hubickiego na akordeonie.
Otwarcie wystawy na Krupówkach jest jednym z punktów obchodów jubileuszu 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Zakopanem.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
