Choć mamy 1 kwietnia, to jednak nie jest żart. Do Zakopanego wróciła zima. Śniegu nie jest dużo. Leży jedynie na łąkach i polach. Drogi są czarne i przejezdne, choć mokre. To powoduje, że mogą być śliskie.
Sypnęło także w Tatrach. Tam jest nie ma najmniejszego sensu iść. Bo góry zasnuły chmury. Niewiele widać. TOPR podniósł stopień zagrożenia do drugiego.
- Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są trudne. Pokrywa śnieżna jest bardzo mocno zróżnicowana. Pojawia się kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu, która przykryła starą warstwę. Śnieg jest mokry (przemoczony), ciężki i przepadający, co utrudnia poruszanie się. Miejscami występują oblodzenia. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu - raki (nie raczki!), czekan, kask, lawinowe ABC wraz z umiejętnością posługiwania się nim - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.
Na niżej położonych szlakach i drogach dojściowych do schronisk, śnieg również jest zróżnicowany. Pojawiła się świeża warstwa śniegu, która przykryła twardy i ubity stary śnieg. Miejscami występują oblodzenia oraz tworzy się błoto pośniegowe.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
