Zatrać się Krakowie. Rusza cykl filmów prezentujących miasto z nowej perspektywy

Magdalena Domańska-Smoleń
Magdalena Domańska-Smoleń
"Zatrać się w Krakowie" to nowy cykl filmów o naszym mieście.
"Zatrać się w Krakowie" to nowy cykl filmów o naszym mieście.
Zatrać się w Krakowie - pod takim hasłem rusza nowy cykl filmów o naszym mieście Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły. - Chcemy pokazać, jak bardzo Kraków zmienił się na plus na przestrzeni lat. To już nie jest to samo miasto, co kiedyś - tłumaczy Jan Cięciak, prezes stowarzyszenia.

Widzowie będą mogli zobaczyć z zupełnie nowej perspektywy m.in. krakowskie parki, lasy i łąki, muzea, ogrody, trasy rowerowe, czy kąpieliska.

Jan Cięciak jest krakusem z krwi i kości i zna miasto jak własną kieszeń. Ale to nie oznacza, że nie zachwyca się tym, co jest blisko i nie odkrywa Krakowa na nowo. Wszak to miasto ciągle się zmienia.

- Chcę zachęcić wszystkich, że praktycznie nie ruszając się poza Kraków, można odkryć wiele miejsc, które mogą pozytywnie zaskoczyć. W swoich filmach zaprezentuję fantastyczne, nowoczesne muzea, nowe miejsca spacerowe dla krakowian, już nie tylko Rynek i Kazimierz, ale też Podgórze, Zabłocie oraz Nową Hutę. Pokażę niecodzienny Kraków jako miasto, w którym podziwiać możemy Tatry z Wawelu albo wschody i zachody słońca z Kopców - opowiada autor.

Pierwszy film o Krakowie pt. „Parki” można obejrzeć na kanale YouTube Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły - KLIK

Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły

Warto przyjrzeć się Krakowowi z nowej perspektywy, jak i działalności samego stowarzyszenia. Powstało w 2017 roku, w 120. rocznicę urodzin Adolfa Hyły, artysty, który szerszemu gronu znany jest jako autor najsłynniejszego wizerunku Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Obraz możemy podziwiać w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. To na prośbę stowarzyszenia Sejmik Województwa Małopolskiego upamiętnił postać Adolfa Hyły.
Stowarzyszenie prowadzi m.in. akcję „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”. Dotychczasowe projekty dostępne są na stronie hyla.org.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie