Widzowie będą mogli zobaczyć z zupełnie nowej perspektywy m.in. krakowskie parki, lasy i łąki, muzea, ogrody, trasy rowerowe, czy kąpieliska.
Jan Cięciak jest krakusem z krwi i kości i zna miasto jak własną kieszeń. Ale to nie oznacza, że nie zachwyca się tym, co jest blisko i nie odkrywa Krakowa na nowo. Wszak to miasto ciągle się zmienia.
- Chcę zachęcić wszystkich, że praktycznie nie ruszając się poza Kraków, można odkryć wiele miejsc, które mogą pozytywnie zaskoczyć. W swoich filmach zaprezentuję fantastyczne, nowoczesne muzea, nowe miejsca spacerowe dla krakowian, już nie tylko Rynek i Kazimierz, ale też Podgórze, Zabłocie oraz Nową Hutę. Pokażę niecodzienny Kraków jako miasto, w którym podziwiać możemy Tatry z Wawelu albo wschody i zachody słońca z Kopców - opowiada autor.
Pierwszy film o Krakowie pt. „Parki” można obejrzeć na kanale YouTube Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły - KLIK
Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adolfa Hyły
Warto przyjrzeć się Krakowowi z nowej perspektywy, jak i działalności samego stowarzyszenia. Powstało w 2017 roku, w 120. rocznicę urodzin Adolfa Hyły, artysty, który szerszemu gronu znany jest jako autor najsłynniejszego wizerunku Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Obraz możemy podziwiać w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. To na prośbę stowarzyszenia Sejmik Województwa Małopolskiego upamiętnił postać Adolfa Hyły.
Stowarzyszenie prowadzi m.in. akcję „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”. Dotychczasowe projekty dostępne są na stronie hyla.org.pl.
